Posuňte svůj sklad na další úroveň pomocí AutoStore

AutoStore® je jedinečný automatizovaný úložný a vyhledávací systém (AS/RS) vhodný pro jakékoli podnikání v oblasti maloobchodu, elektronického obchodování a distribuce, který chce zvýšit efektivitu a produktivitu a zlepšit spokojenost zákazníků.


Kontaktujte nás a zjistěte více o AutoStore

Představte si sklad, který ušetří až 80 procent podlahové plochy, je škálovatelný a nabízí flexibilní kapacitu skladováním zboží ve vrstvených zásobnících obsluhovaných vysokorychlostními roboty. Toho můžete dosáhnout pomocí služby AutoStore. 

Jak to funguje

Systém AutoStore zahrnuje roboty napájené z baterie, zásobníky, operátorské porty a hliníkovou mřížku. Zásobníky jsou umístěné v mřížce a každá objednávka je zpracována vysokou rychlostí, přičemž roboti pracují shora a přesouvají zásobníky k operátorům a od nich v určených portech. 

Systémy AutoStore lze plně přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vaší dostupné podlahové ploše jakýchkoli geometrických tvarů a velikostí, které potřebujete, a to jak ve stávajících budovách, tak v nových.  Kromě toho jsou škálovatelné a modulární.  

Potřebujete další úložiště? Přidejte mřížky a zásobníky.
Potřebujete další manipulační kapacitu? Přidejte roboty a operátorské porty.

AutoStore® se skládá ze systémů Red Line a Black Line a nabízí různá množství zásobníků, výšky zásobníků a rychlost. Podle vašich konkrétních potřeb mohou červená a černá linka fungovat samostatně nebo v kombinaci.

Výsledky

Můžeme zaručit nižší chybovost při vychystávání, nepřetržitou kontrolu zásob, dostupnost řídicí pobočky a žádná slabá místa. Celkově zlepší AutoStore® vaši schopnost rychle a bezpečně vyřizovat objednávky, čímž získáte konkurenční výhodu na trhu.

Výhody, které tím získáte

Maximální prostorová účinnost

AutoStore zcela nově definuje efektivitu prostoru, nabízí totiž nejlepší hustotu úložiště ze všech automatizovaných systémů pro ukládání a načítání (ASRS). Mřížku systému AutoStore lze přizpůsobit téměř jakémukoli geometrickému tvaru a velikosti, což umožňuje optimální využití budovy. To znamená, že systém lze snadno integrovat do stávajících i nových budov. AutoStore lze také nainstalovat do mezipatra, aby se ještě lépe využil prostor haly – viz náš zákazník TTI, Inc. – jako ukázkový příklad.

 

Modulární design

Modulární systém AutoStore extrémně usnadňuje rozšíření o další zásobníky, porty a roboty nebo rozšíření sítě, a to bez přerušení probíhajících operací. Přidání dalších zásobníků do systému povede ke zvýšení kapacity skladu. S dalšími vychystávacími stanicemi a roboty přichází do pracovních stanic více zásobníků, což vede k vyššímu výkonu.

 

Zvýšená rychlost vychystávání

Sklad AutoStore se za plného provozu nadále optimalizuje. Často používané položky automaticky zůstávají v horních oblastech mřížky, zatímco zřídka používané položky C automaticky klesají níže. Časy přístupu se tak postupně zkracují. Ve srovnání s manuálním skladem může AutoStore dosáhnout více než desetinásobného vychystávacího výkonu.

 

Vylepšená přesnost vychystávání

AutoStore dopravuje pouze zboží, které je třeba vychystat. Odpadá nutnost dlouhých pochůzek. Tím se snižuje psychická a fyzická zátěž zaměstnanců a zároveň se předchází chybám při vychystávání. U řešení s děliči zásobníků, tj. při ukládání několika položek do jednoho zásobníku, lze zvýšit kvalitu vychystávání pomocí skenerů.

 

Zabezpečení zásob

Inventář je k dispozici teprve po dopravení zásobníku do sběrné stanice. Zásobníky AutoStore do sebe tvarově zapadají a jsou umístěné těsně nad sebou. Otevřené jsou pouze zásobníky na nejvyšší úrovni, zboží ve všech ostatních zásobnících je tedy chráněné před prachem. Kromě nepřetržité kontroly zásob zaručuje AutoStore maximální spolehlivost a kontrolu nad vašimi skladovými procesy.

 

Spolehlivost a dostupnost systému

S dostupností 98,5 procenta je AutoStore nejúčinnějším a nejspolehlivějším úložným systémem na světě. Díky své jedinečné redundanci nemá systém jediné slabé místo. Pokud se jeden robot pokazí, jiný robot převezme jeho práci v reálném čase a vy můžete vždy doručovat objednávky, což je pro mnoho našich zákazníků rozhodující konkurenční výhoda!

 

Snížená uhlíková stopa

Tradiční sklady jsou navržené tak, aby vyhovovaly potřebám lidské práce. To se odráží ve všech oblastech – od využití prostoru po osvětlení a podmínky v okolí pracovního místa. Automatizovaná úložná řešení Element Logic nabízejí prostorově úsporné a energeticky efektivní alternativy. Systém AutoStore potřebuje pouze deset procent energie vyžadované srovnatelnými řešeními pro skladování malých dílů.

 

Ergonomická pracoviště

Roboti AutoStore automaticky dopravují správné zásobníky ze sítě k operátorskému portu. Zaměstnanci již nemusejí zvedat zásobníky nebo se přesouvat na dlouhé vzdálenosti mezi regály. Tento proces výrazně zlepšuje pracovní prostředí, takže je bezpečnější a ergonomičtější. Nízké požadavky na zácvik a jednoduchost uživatelských rozhraní mají pozitivní vliv také na rozmístění personálu.

 

Element Logic váš preferovaný specialista na AutoStore

Jako první distributor AutoStore® na světě, jsme odborníky na systémy AutoStore.

Jelikož jsme byli dlouhá léta jediným dodavatelem systému AutoStore na světě, máme jedinečné předpoklady optimalizovat systémy AutoStore. Od té doby pokračujeme ve vývoji a dodávkách špičkových řešení a služeb AutoStore přizpůsobených průmyslovým požadavkům a potřebám zákazníků.

Během let jsme mohli pozorovat, jak naši zákazníci díky systému AutoStore šetří obrovské množství prostoru, zvyšují efektivitu skladu, dosahují vyšších zisků a šetří náklady.

MYSLETE ZELENĚ

Tradiční sklady jsou navržené s ohledem na lidské pracovníky – od využití prostoru po osvětlení a teplotu. Automatizovaná skladová řešení od společnosti Element Logic poskytují alternativy efektivní z hlediska prostoru a energie.

Přečtěte si více o tom, jak vám Element Logic může pomoci snížit uhlíkovou stopu

FAQ

Přečtěte si FAQ a získejte odpovědi na běžné otázky týkající se systému AutoStore.

Přejít na FAQ

Co je to AutoStore
Zjistěte více o systému Red Line
Zjistěte více o systému Black Line

ROZŠÍŘENÍ SKLADU BEZ STĚHOVÁNÍ. ZVÝŠENÝ VÝKON BEZ NOVÝCH ZAMĚSTNANCŮ.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE O TOM, JAK MŮŽE ELEMENT LOGIC OPTIMALIZOVAT VÝKON VAŠEHO SKLADU?

KONTAKTUJTE NÁS