Ukázkový příklad, jak automatizace skladu posouvá logistiku a elektronický obchod na vyšší úroveň

Rychle rostoucí maloobchodní společnost Boozt prodává zákazníkům každý měsíc 400 000 produktů a tento počet neustále roste. Aby udržela krok s požadavky spotřebitelů, zvolila si Element Logic jako svého systémového integrátora pro automatizaci skladů s Element WMS® a AutoStore®.

„Naše spolupráce se společností Element Logic je vynikající a je jen přirozené, že na této cestě pokračujeme společně,“ říká Niels Hemmingsen, provozní ředitel společnosti Boozt.

Optimalizace skladu budoucnosti

Společným cílem společností Boozt a Element Logic bylo zvýšit svou konkurenceschopnost integrací skladové logistiky a elektronického obchodování.

Společnost Boozt se rozhodla implementovat Element WMS® a AutoStore® kvůli praktickým výhodám systému, mimo jiné možnosti integrovat různé systémy, jako jsou ERP, WMS a Element WMS®. Systém lze také podle potřeby rozšířit, aniž by bylo nutné ukončit probíhající operace.

autostore

Zvýšení účinnosti

Boozt poprvé nainstaloval systém AutoStore® ve svém centrálním skladu ve švédském Ängelholmu v březnu 2017. Až bude nová expanze AutoStore dokončena, stane se s 250 roboty a 250 000 kontejnery největší instalací AutoStore na světě.

„Náš AutoStore provozujeme od konce března 2017 s velmi povzbudivými výsledky. Abychom mohli nadále odvádět dobrou práci, pokračujeme s Element Logic v rozšiřování našeho současného AutoStore,“ říká Hemmingsen.

Integrace prvku Element WMS® s vlastním ERP společnosti Boozt se ukázala jako skutečná injekce pro online distributora módy, která zlepšila pracovní tok i spokojenost zákazníků a zkrátila dodací lhůty.

Modernizace díky jedinečnému a komprimovanému designu AutoStore snížila celkově potřebu úložného prostoru čtyřnásobně.

Trvale rostoucí podnik

Za pouhých sedm let se Boozt.com obchoduje za více než 200 milionů EUR. Další růst zaznamenala společnost v roce 2018, kdy došlo k dalšímu rozšíření skladu. V roce 2019 se kapacita dále zvýší o 50 procent skladovací a manipulační kapacity.

„Při automatizaci je důležitá dobrá podpora a dialog. Díky naší spolupráci se společností Element Logic mohou naši roboti fungovat nepřetržitě,“ říká Hemmingsen.

Zvyšte svou efektivitu

Zjistěte, jak může Element Logic optimalizovat výkon vašeho skladu

Kontaktujte nás