Myslete ZELENĚ s Element Logic

Automatizovaná skladová řešení společnosti Element Logic nabízejí alternativy efektivní z hlediska prostoru a energie, které vám pomohou snížit uhlíkovou stopu.

Po celém světě produkují budovy více než čtyřicet procent celkových přímých a nepřímých emisí CO2 prostřednictvím vytápění, chlazení a elektrického světla. Tradiční sklady jsou určené pro lidské pracovníky a lidské potřeby.

Díky systému AutoStore společnosti Element Logic však existuje několik způsobů, jak vytvořit udržitelnější sklad.

1. Snižte náklady na elektřinu

myslete zeleně

V tradičním skladu potřebujete dobré osvětlení v celém objektu, abyste svým zaměstnancům vytvořili dobré pracovní podmínky. Roboti však nepotřebují světlo ani teplo, takže vystačíte s menším osvětleným a vytápěným prostorem. Zaměřte se na oblasti využívané zaměstnanci a v ostatních prostorech energií šetřete.

Pokud plánujete modernizaci stávajícího skladu nebo stavbu nového, zvažte možnost využití přirozeného denního světla přes střechu nebo stěny budovy, abyste dále snížili potřebu elektrického osvětlení.

myslete zeleně
PRÁCE VE TMĚ: AutoStore roboti pracují i potmě

2. Zvyšte energetickou účinnost

myslete zeleně

Robot AutoStore má extrémně nízkou spotřebu energie. Roboti stejně jako elektromobily obnovují energii při každém spuštění zásobníku nebo snížení rychlosti, což činí energii kruhovou a udržitelnou. Deset robotů AutoStore spotřebovává stejné množství energie jako jeden vysavač a roboti mohou snadno využívat solární energii, což z nich činí dokonalé řešení pro udržitelné sklady.

 

3. Využijte sílu slunce

myslete zeleně

Zvolte udržitelné řešení solární energii. Společnost Element Logic má rozsáhlé zkušenosti s využíváním exteriéru skladů implementací solárních panelů na střechu a stěny. Nejenže může být získaná energie použita k pohonu robotů, ale má také potenciál udělat soběstačným celý sklad.

Roboti jsou poháněni solárními panely:
Když velkoobchod s elektronikou Berggaard Amundsen stavěl svůj nový sklad, udržitelnost byla jeho prioritou.  Na střechu i na fasádu nainstaloval solární panely.  Dokonce i v Norsku, kde je v zimě velmi málo slunečního světla, sklad generuje dostatek energie, aby byl soběstačný po velkou část roku, a dodává energii také čtyřiceti nabíječkám elektromobilů, které jsou k dispozici pro místní okolí.

Berggaard Amundsen green
NOVÝ SKLAD: Berggaard Amundsen
myslete zeleně
NOVÝ SKLAD: Berggaard Amundsen
NOVÝ SKLAD: Berggaard Amundsen

4. Využijte prostor efektivněji

AutoStore nově definuje efektivní využití prostoru, neboť nabízí nejvyšší hustotu skladovacích kapacit ze všech automatizovaných systémů pro ukládání a načítání (AS/RS). S řešením AutoStore od společnosti Element Logic získáte čtyřnásobnou úložnou kapacitu na stejné ploše jako ruční sklad a často zdvojnásobíte úložnou kapacitu ve srovnání s jinými systémy „goods-to-person“ (zboží k lidem). Ať má sklad jakýkoli tvar, jeho kapacita je beze zbytku využita.

Pro naše zákazníky to znamená maximální využití prostoru, takže se obejdou bez prostornějšího skladu na větší ploše.

Úplné využití skladu:
Díky řešení AutoStore společnosti Element Logic globální distributor elektroniky TTI více než ztrojnásobil svůj úložný prostor pomocí prostorově efektivní skladové konstrukce, přičemž využil mezipatra a několika podlažních úrovní, které se dříve pro skladování nevyužívaly. Skutečné mistrovské inženýrské dílo.

 

5. Snížené množství odpadu

Efektivní sklady ukládají produkty – ne odpad. Odpovědný dodavatelský řetězec se také o odpad stará udržitelným způsobem. Ve spolupráci s našimi zákazníky navrhuje společnost Element Logic skladové procesy a systémy pro nakládání s odpady a recyklaci.

Přizpůsobený systém nakládání s odpady
Díky přizpůsobenému systému nakládání s odpady můžete odpad přemisťovat přímo z pracovní stanice do kontejneru mimo budovu. Když jsme pro společnost New Wave navrhovali nový sklad s tímto řešením, omezili jsme také využití vysokozdvižných vozíků, čímž se snížily emise a sklad se stal bezpečnějším místem pro zaměstnance.

Waste managment system at New Wave
CHYTRÉ NAKLÁDÁNÍ S ODPADY: Společnost Element Logic upravila systém nakládání s odpady, které jsou odvedeny přímo z pracovní stanice do kontejneru mimo budovu.

Myslete zeleně

Chcete vědět víc o tom, jak může Element Logic učinit váš podnik zelenějším?

Kontaktujte naše odborníky a zjistěte víc o automatickém ukládání a udržitelnosti