Element Logic vybuduje automatizovaný sklad pro Sport Vision

Element Logic bude pro společnost Sport Vision, specializující se na maloobchodní prodej sportovního oblečení, implementovat řešení automatizovaných skladů pomocí technologie AutoStore. Tato spolupráce přinese společnosti Sport Vision až 70procentní úsporu skladové plochy a také zvýší rychlost vychystání objednávek a zásobování prodejen. Dokončení projektu je naplánováno na červen 2023.

Technologii pro automatizaci centrálního skladu společnosti Sport Vision poskytne česká pobočka norského Element Logic, předního dodavatele automatizovaných skladových řešení AutoStore. Sklad s rozlohou 21 000 m2 se nachází ve slovenské Seredi a zabezpečuje zásobování pro zákazníky e-shopu a prodejen Sport Vision.

Celý projekt odstartoval minulý rok. V počáteční fázi se společnost Sport Vision prozatím rozhodla investovat do automatizovaného řešení 6,2 milionů EUR. AutoStore bude mít 60.000 binů[1] o velikosti 425 mm na ploše 2 400 m2, které dokážou uskladnit až 1 milion kusů zboží. „Investice do automatizace se stala nezbytnou pro podporu našeho neustálého růstu, zvýšení rychlosti na trhu a expanzi v regionu. Toto automatizované řešení nám umožní obsluhovat internetové zákazníky i naše prodejny mnohem rychleji, s menší chybovostí a vyšší přesností,“ popisuje za Sport Vision Group Logistics Director Tomislav Dobrijević.

[1] biny neboli skladovací zásobníky

Zatím bude instalováno 40 robotů R5+, 15 portů a zároveň vznikne prostor pro implementaci dalších 19 portů v budoucnu. Efektivnost práce se zvýší až 4násobně. „Každý projekt je individuální a automatizaci skladů navrhujeme tak, aby řešení bylo co nejefektivnější na základě mnoha parametrů, jako například velikosti prostor a požadavků na objem odbaveného zboží,“ vysvětluje projektový manažer Element Logic Josef Brázda.

automatizovaný sklad pro Sport Vision

Element Logic při instalaci využívá software eManager, který Sport Vision umožní kontrolu umístění výrobku, zásob, zpracování vratek, doplňování a vychystávání.

O Sport Vision s.r.o.

Společnost Sport Vision je lídrem v oblasti sportovního maloobchodu na Balkáně. Byla založena v roce 1996 jako společnost, jejíž hlavní činností je obchod, maloobchod a velkoobchod ve sportovním odvětví. Dnes Sport Vision zaměstnává 5 500 pracovníků a působí ve 13 zemích – v Srbsku, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Slovinsku, Černé Hoře, Severní Makedonii, Albánii, Rumunsku, Bulharsku, Řecku, Maďarsku, České republice a na Slovensku, přičemž se sídlo společnosti nachází v Bělehradě. Úspěch Sport Vision je založen na profesionalitě, spolehlivosti a inovacích, kterých si vážíme a které chceme nabízet našim klientům, partnerům, spotřebitelům
a zaměstnancům.

• Jste připraveni na další krok?

Zjistěte, jak může Element Logic optimalizovat výkon vašeho skladu.

Kontaktujte nás