Element Logic vybuduje automatizovaný sklad pro společnosti MALFINI

Praha, 20. prosince 2022 – Projekt automatizace a robotizace skladového a logistického centra v  Ostravě zahájila v těchto dnech společnost MALFINI, která je středoevropským lídrem na trhu reklamního textilu a také významným producentem pracovních oděvů. Po podpisu smlouvy s dodavatelem, společností Element Logic Czech Republic, se tak do realizační fáze dostává nový skladový systém AutoStore.

„Investice ve výši téměř čtvrt miliardy korun nám pomůže lépe využít stávající skladové prostory, a především zefektivnit a zrychlit naše procesy, což se pozitivně odrazí na službách zákazníkům,“ vysvětluje důvody implementace předseda správní rady MALFINI Radek Veselý. Přestože se firmě daří plnit obchodní cíle, v rámci dlouhodobé podnikatelské strategie se musí už dnes připravit na plánovaný růst a stálé zlepšování služeb zákazníkům. Schválený harmonogram projektu udává jasné tempo. Cílem je převzetí díla k datu 30. června 2023, zahájení ostrého provozu 1. září 2023.  

Automatizované skladovací systémy

AutoStore se specializuje na tzv. automatizované skladovací systémy, které jsou v současné době nejmodernějším trendem v oblasti logistiky. Po realizaci dojde k výraznému zvýšení celkové efektivity skladu a ke zvýšení rychlosti expedice zboží díky vysoké hustotě skladování a kompletní automatizaci celého procesu. Navíc je systém velice flexibilní, využívá modulární robotické řešení, které lze snadno dále rozšiřovat. V prostorách logistického centra v Ostravě bude vybudován systém o velikosti zhruba 2 900 m2, kde bude uskladněno téměř sto tisíc plastových boxů se zbožím. Obsluhu zajistí 65 robotů, kteří budou dle objednávek vybírat zboží po nejrychlejších dostupných trasách vypočítaných řídicím systémem. Instalace nové automatizované technologie koresponduje rovněž se strategickými cíli MALFINI v oblasti aktivního snižování uhlíkové stopy – je velmi efektivní i z hlediska spotřeby energie. Práci robotů v režimu 24/7 a jejich nabíjení zajistí fotovoltaická elektrárna umístěná na střeše a fasádě skladu. 

Průběžná optimalizace skladu

AutoStore zabezpečí během provozu průběžnou optimalizaci skladu, často poptávané položky se automaticky umístí do horních zásobníků mřížky, čímž se zkrátí přístupová doba pro jejich vychystání. Ke skladové části AutoStore bude připojen automatizovaný systém dopravníků, který zajistí celou logistiku od automatizovaného složení vybrané krabice až po její uzavření, nalepení štítků a doručení objednávky k expedičním gravitačním skluzům. „Každému nově instalovanému projektu předchází detailní analýza aktuálního stavu všech logistických procesů, kterou jsme samozřejmě provedli také pro společnost MALFINI, abychom pro ně našli co nejefektivnější řešení. Společnost MALFINI tak bude s pomocí AutoStoru mimo jiné schopna výrazně zrychlit expedici zboží,“ vysvětluje CEO Element Logic Jindřich Kadeřávek.

„Než ale přiveze robot první zboží k výdejnímu portu, čeká nás hodně práce,“ říká výkonný ředitel MALFINI Jan Chovanec. Firma musí vyskladnit a demontovat část regálového skladu, přesunout některá pracoviště a technologie, přeorganizovat interní procesy a řízení linky
a především integrovat celý systém. „Věříme, že spolu s vybraným dodavatelem Element Logic, který má s implementací automatického systému ve skladech různých velikostí i odvětví bohaté zkušenosti, vše zdárně zvládneme,“ dodává Jan Chovanec. 

MALFINI, a.s.

MALFINI, a.s. se sídlem v Ústí nad Labem je středoevropským lídrem na trhu reklamního textilu a předním dodavatelem v dalších zemích Evropy s důrazem na společenskou odpovědnost. Ve svém portfoliu má i segment pracovních oděvů. Společnost nabízí přes 300 různých produktů. B2B charakter obchodního modelu firmy je založený na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách. Jako přední hráč v daném sortimentu se značkami Malfini, Malfini Premium a Piccolio, který doplňují pracovní oděvy Rimeck a také pracovní textil holandské firmy Tricorp, i bezpečnostní obuv společnosti Bata Industrials a nově i obuv značky Puma, působí firma už takřka v 35 evropských zemích. Roční celkové tržby překračující dvě miliardy korun jsou výsledkem práce víc jak 350 zaměstnanců. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě disponuje kapacitou větší než dvacet pět milionů kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy do okolních států jsou realizovány do 24 hodin. Produkty společnosti MALFINI podléhají přísným zkušebním testům a nesou světově uznávanou pečeť kvality OEKO-TEX Standard 100. Více na www.malfini.com.

• Jste připraveni na další krok?

Zjistěte, jak může Element Logic optimalizovat výkon vašeho skladu.

Kontaktujte nás