Kombinací zkušeností a široké škály řešení získala společnost XXL výraznou konkurenční výhodu

Pouhý rok po instalaci AutoStore® se efektivita společnosti XXL radikálně zvýšila, zásadně se zlepšilo využití prostoru, zkrátily se dodací lhůty do prodejen XXL a snížila se chybovost při vychystávání. Návratnost projektu rovněž překonala naše očekávání.

XXL Sport og Villmark je největší a nejrychleji rostoucí sportovní řetězec v severském regionu. Neustálý růst čím dál víc napínal naši skladovací a manipulační kapacitu, takže vznikla nutnost úprav ručního skladu. Řešením byly aplikace Element Logic AutoStore® a Element WMS®.

„Jsme do velké míry závislí na efektivní logistice, abychom našim zákazníkům poskytli zboží slavných značek za nízké ceny. Naše spolupráce s Element Logic je jedním z hlavních faktorů úspěchu pro vytvoření vysoce efektivního a nízkonákladového dodavatelského řetězce,“ říká Geir Nielsen, manažer Nordic Warehouse XXL.

XXL autostore

Investice, která překonala očekávání

Fáze 1 AutoStore® s Element WMS® byla věnována textilnímu sortimentu – segmentu s největší potenciální úsporou pro efektivnější skladování a manipulaci.

Fáze 2 umožnila, aby společnost XXL naplnila svou vizi: „Pokud se určitý druh zboží hodí do AutoStore – jde do AutoStore!“, čímž se systém zvětšil na čtyřnásobek úložné kapacity a čtyřnásobek transakční kapacity.

„Projekt proběhl hladce a bezbolestně. Především nás těší, že budeme moci systém používat stoprocentně od prvního dne.  Ještě lepší na tom je, že náklady klesly výrazněji, než se čekalo,“ říká Nielsen.

XXL

Vytvořeno pro budoucí růst

V roce 2013 postavila společnost XXL ve švédském Örebro zcela nové distribuční skladovací centrum. Sklad slouží masivnímu růstu společnosti XXL na švédském a finském trhu, ale také budoucích nových trzích v Evropě.

„Když jsme se rozhodli založit švédské distribuční centrum, bylo důležité, aby jej společnost XXL zprovoznila co nejdříve. Myslím, že společnost Element Logic vytvořila nový světový rekord v uvádění automatizovaného systému do provozu, přesně jak jsme požadovali; od začátku do konce to trvalo jen dva měsíce, díky čemuž naše DC od prvního dne podávalo nejlepší výkony,“ říká Nielsen a pokračuje: „Úspěch, který jsme dříve zažili v Norsku se společností Element WCS® a AutoStore, nám usnadnil výběr, když jsme se rozhodovali založit sklad ve Švédsku. Investice do systémů AutoStore® a Element WMS® společnosti Element Logic je zárukou našeho efektivního a levného dodavatelského řetězce.“

Získejte konkurenční výhodu

Zjistěte, jak může Element Logic optimalizovat výkon vašeho skladu

Kontaktujte nás ještě dnes