Společnost Vermont staví automatizovaný sklad AutoStore za pomoci společnosti Element Logic

Nový sklad společnosti Vermont, módní společnosti, která na českém a maďarském trhu výhradně zastupuje prémiové značky jako je Gant, Karl Lagerfeld, Diesel a další, bude disponovat automatizovaným řešením založeným na technologii AutoStore. Tu dodá společnost Element Logic. Společnost Vermont do skladu v Bratislavě investuje desítky milionů euro. Instalace systémů na ploše s výměrou téměř 1 750 m2 začala 1. června. Dokončení je naplánováno již na první polovinu letošního srpna. Díky systému AutoStore se výrazně zvýší efektivita skladu a rychlost zpracování objednávek.

Instalace skladových systémů začala 1. června v Bratislavě. Letos v srpnu, kdy bude sklad uveden do provozu, se společnost Vermont stane prvním provozovatelem systému AutoStore na Slovensku. „Bude to revoluce ve slovenské (a potažmo české a maďarské) logistice a ve fashion logistice zvláště,“ uvádí Lukáš Baudyš, Logistic Director ve společnosti Vermont Holding a. s. a dodává: „Odvětví internetového prodeje módy je momentálně na vzestupu a s tím se pojí vysoké nároky na efektivitu skladů. Díky automatizaci skladu získáme významnou konkurenční výhodu, protože se tak zásadně zrychlí a zpřesní všechny logistické procesy. Systém Autostore a ostatní prvky automatizace nás posunou mezi logistickou špičku.“

Instalačnímu procesu předchází detailní analýza operačních procesů ve společnosti Vermont. „Snažili jsme se samozřejmě najít co nejefektivnější řešení pro Vermont,“ vysvětluje CEO Element Logic Jindřich Kadeřávek.

Efektivní využití plochy pro Vermont

Díky systému AutoStore se výrazně zefektivní využití plochy ve skladech. „Koupě vlastního skladu, systému Autostore a ostatní automatizace a technologie je investicí, která nás výrazně posune v efektivitě, přesnosti a rychlosti. Jsou to kroky pro podporu našeho růstu a rozvoje,“ dodává Baudyš. „Doba trvání příjmu nového zboží se díky systému AutoStore sníží na jednotky hodin. Společnost Vermont tak bude schopná výrazně zrychlit expedici jak na prodejny, tak na e-shop,“ doplňuje za Element Logic Kadeřávek.

AutoStore je kubický skladovací systém, který bude v případě bratislavského skladu sestávat přibližně z 70 000 binů. Obsluhovat ho bude až 34 robotů. Mimoto budou součástí skladového systému také 4 carousel porty a 4 conveyor porty sloužící k zaskladňování a vychystávání.

• Jste připraveni na další krok?

Zjistěte, jak může Element Logic optimalizovat výkon vašeho skladu.

Kontaktujte nás