Každoroční růst o 20 procent po investici do jedné z největších instalací AutoStore® v Dánsku realizovaných společností Element Logic

Přední dánský internetový obchod Proshop rozesílá denně 2500 balíčků ze svého sídla v dánském Aarhusu. Jako jeden z předních a vedoucích e-shopů v Dánsku prodává více než 130 000 různých položek v rámci široké škály produktů. Klíčem k jeho úspěchu je škálovatelnost a efektivita.

V zájmu dalšího posílení své konkurenceschopnosti investoval Proshop do instalace AutoStore o velikosti 1080 m2, aby zvýšil efektivitu a ziskovost společnosti na cenově vysoce konkurenčním trhu.

Celkem 40 robotů AutoStore nyní zajišťuje 80 procent veškeré manipulace s materiálem. Ve výsledku získala společnost 75 procent skladového prostoru ve srovnání s předchozím ručním skladem.

autostore Proshop

V posledních letech každoroční růst o 20 procent 

Snadná škálovatelnost systému AutoStore byla rozhodujícím faktorem dalšího růstu společnosti Proshop, protože ta nyní může snadno a rychle navýšit počet robotů, zásobníků nebo portů na základě rychlosti růstu a potřeb.

Skladový systém společnosti má i řešení třídiče, vychystávacích a balicích stanic, a nakonec také externích příchozích stanic. Díky automatizovanému skladu se zaměstnanci ručně dotknou zboží pouze dvakrát od okamžiku, kdy zboží dorazí, je uskladněno, vychystáno, zabaleno a připraveno k distribuci.

Pro srovnání, v manuálním procesu bylo nutné dotknout se zboží čtyřikrát až pětkrát. Dnes se Proshop může pyšnit nejrychlejší a nejstabilnější dodávkou ze skladu k zákazníkovi.

Jste připraveni na další krok?

Zjistěte, jak může Element Logic optimalizovat výkon vašeho skladu

Kontaktujte nás