Produktivita New Wave vzrostla o 300 procent

S pomocí Element Logic se velkoobchodní prodejce New Wave přestěhoval do nového skladu, aniž by si toho zákazníci všimli, a ve stejném období převzal ocenění Dodavatel roku.

New Wave je norský velkoobchod s textilem se specializací na sportovní a pracovní oděvy. Jelikož společnost stále rostla a stěží zvládala sezonní špičky, nezbylo než uznat, že starý sklad už nevyhovuje.

„Byl příliš malý a nemohl držet krok s poptávkou zákazníků. Už pro nás prostě nebyl efektivní. Věděli jsme, že musíme udělat další krok a náš sklad automatizovat,“ říká Morten Halvorsen, generální ředitel společnosti New Wave.

Dnes má New Wave zcela nové skladovací prostory v kraji Østfold. Celá dvouletá příprava na stěhování probíhala za asistence společnosti Element Logic, která zajišťovala plynulý přechod a optimalizovala každý centimetr budovy o rozloze 8000 m2.

Výkonný ředitel New Wave
Výkonný ředitel New Wave Morten Halvorsen a konzultant Element Logic Kjell Blakseth si mohou gratulovat k dobře odvedené práci. Jejich nový automatizovaný sklad od prvního dne bezchybně fungoval a již přináší výsledky.

Bezchybná funkce od prvního dne

„Během celého procesu stěhování jsme s New Wave úzce spolupracovali. To umožnilo společnosti stát se vlastníkem této technologie a nám zase získat cenné informace o tom, jak by se dal systém optimalizovat,“ říká Kjell Blakseth, konzultant společnosti Element Logic.

„Poskytli veškeré skladové vybavení a spolupracovali s naším stavebním dodavatelem na optimálním výkonu skladu. Vše bylo doručeno včas a úspěšně nastaveno. Byli jsme v plném provozu od prvního dne,“ pokračuje Halvorsen.

S automatizovaným řešením AutoStore společnosti Element Logic se kapacita vychystávání zvýšila o 300 procent, zatímco jeho plocha se snížila .

„Tento výsledek se týká jen těch několika měsíců, kdy jsme tady. Nyní, když se blížíme vrcholné sezoně, konečně uvidíme automatizovaný sklad v jeho plné kapacitě,“ říká Halvorsen.

Těší se na budoucí využití možnosti škálovat.

„Naše odhady ukazují, že můžeme zdvojnásobit naše tržby v tomto skladu, aniž bychom museli sklad dále rozšiřovat.“

New Wawe
Společnost Element Logic upravila systém nakládání s odpady, které odvedla přímo z pracovní stanice do kontejneru mimo budovu.

Motivovaní pracovníci skladu

Dalším pozitivním důsledkem po přesunu ze starého do nového skladu je vliv na pracovní sílu. Díky implementaci AutoStore se podařilo snížit počet vysokozdvižných vozíků na polovinu.

„Ergonomicky optimalizovaný pracovní den s čistším vzduchem a moderní technologií měl velký dopad na zaměstnance,“ vysvětluje Halvorsen.

Vedoucí pracovník a zaměstnanec skladu Martin Nordahl v New Wave to potvrzuje:„Už vás nebolí celé tělo, když se ráno probudíte, a obecně si myslím, že atmosféra na pracovišti se výrazně zlepšila. V určených skladových zónách nyní můžete při práci poslouchat hudbu nebo podcasty, protože se nemusíte bát, že by vás přejel vysokozdvižný vozík,“ uvádí Nordahl.

Celkově se New Wave po automatizaci svého skladu stala mnohem čilejší a efektivnější společností.

„V budoucnu očekáváme zdravější podnikání a spokojenější zákazníky v důsledku rychlejších dodávek s menší chybovostí. Jednoduše řečeno, pomocí Element Logic a AutoStore se stáváme lepším dodavatelem,“ uzavírá generální ředitel společnosti New Wave.

Jste připraveni na další krok?

Zjistěte, jak může Element Logic optimalizovat výkon vašeho skladu

Kontaktujte nás