Element Logic poskytuje největší světový AutoStore pro logistiku třetích stran

Největší logistický systém třetích stran na světě (3PL) se nachází v dánském Koldingu. Mezinárodní spediční společnost Prime Cargo nedávno zahájila provoz svého nového systému AutoStore. Téměř se 4000 m2, 88 000 zásobníky a 49 roboty je největší na světě v rámci 3PL.

„Zjistili jsme, že stále více společností si uvědomuje možnosti robotického skladování. Ve skutečnosti eliminujete veškerý čas strávený pohybem ve skladu a vychystáváním, což zvyšuje ziskovost,“ říká Nikolaj Bjørn Eriksen, generální ředitel společnosti Element Logic Dánsko.

Naše největší investice

Instalace Prime Cargo je největší investicí v historii společnosti. Až bude systém AutoStore plně funkční, bude schopen zpracovat 20 000 objednávek denně ze skladu s více než 500 000 články. To je o 50 procent více ve srovnání s původním ručním skladem.

„Kapacita a flexibilita jsou dvě hlavní klíčová slova pro tuto instalaci. Dříve jsme v našem ručním skladu ve špičkách nezvládali, což snižovalo naši efektivitu. S tímto systémem AutoStore můžeme zvýšit efektivitu i kapacitu a zároveň lépe využít metry čtvereční,“ říká Morten Høilund, generální ředitel Prime Cargo.

Připraveno k testování během černého pátku a období Vánoc

Element Logic je celkovým dodavatelem projektu, který kromě robotického skladu AutoStore obsahuje několik dalších automatizačních řešení např. automatické zvedače krabic a zavírače kufrů.

„Kromě do samotného skladu robotů investovala společnost Prime Cargo rovněž do automatizace procesů kolem systému AutoStore, aby mohla svým zákazníkům nabídnout silné a komplexní logistické řešení,“ říká Nikolaj Bjørn Eriksen.

Nejprve budou možnosti společnosti Prime Cargo vystaveny zkoušce během letošního černého pátku a následných vánočních prodejů.

Fakta

  • Pojme celkem 88 000 zásobníků v 16 vrstvách
  • Se zbožím manipuluje 49 robotů
  • 9 dopravních portů pro
  • 8 karuselových portů pro vychystávání