AutoStore v místě prodeje – pro rychlejší dodávky

Aby zákazníci podle svého očekávání obdrželi zboží v den objednávky, je nezbytné její rychlé vyřízení. Společnost Peterhans Handwerkercenter integrovala AutoStore přímo do obchodu a zvýšila kapacitu úložiště i efektivitu skladu. Také to poskytuje zákazníkům jedinečnou zkušenost.

Společnost Peterhans Handwerkercenter AG ve Švýcarsku se rozhodla zkrátit čekací dobu zákazníků u přepážek v obchodě. K dosažení tohoto cíle potřebovala optimalizovat skladovací kapacitu prodejního skladu a procesy vychystávání. Rozhodla se zcela přestavět svou logistiku, počínaje na míru vyrobeným systémem AutoStore s podporou společnosti Element Logic. Integrace systému AutoStore uvnitř obchodu pozvedla jak skladovací kapacitu, tak efektivitu skladu, a současně vytvořila jedinečnou zákaznickou zkušenost.

„Neustále posilujeme náš obchod prostřednictvím perspektivních investic v oblasti digitalizace a logistiky. Náš nový plně automatický systém AutoStore pro ukládání a načítání zjednodušuje důležité skladové procesy a významně pomáhá našim zaměstnancům v jejich každodenní práci. Skladujeme 36 000 položek, které jsou trvale k dispozici našim zákazníkům,“ vysvětluje Dieter Egloff, zástupce generálního ředitele společnosti Peterhans Handwerkercenter AG.

citace Dieter Egloff, Peterhans Handwerkercenter AG

Řešení AutoStore ve společnosti Peterhans zahrnuje mřížku přibližně s 12 000 zásobníky naskládanými ve 20 úrovních. Deset vysokorychlostních robotů se pohybuje po horní části mřížky, zvedá zásobníky, překládá je a dodává zboží vychystávacím stanicím. K přesunu položek do a ze skladu je k dispozici celkem šest operátorských portů. Systém AutoStore umožňuje velmi efektivní využití prostoru uvnitř skladu, takže se využívá méně než 400 m2 z celkových 4000 m2 prostoru budovy.

Řešení společnosti Peterhans pro fulfillment v místě prodeje se vyznačuje tím, že tři vychystávací porty jsou umístěné hned vedle prodejních pultů a zákazníci mohou sledovat, jak rychle roboti zpracovávají jejich objednávky.

Zcela neplánovaná expresní objednávka od nejnižší úrovně zásobníku trvá maximálně čtyři minuty. V průměru trvá méně než dvě minuty od požadavku zákazníka, než se produkt dostane k prodejnímu pultu.

Další porty jsou umístěné v zadní části skladu AutoStore, kde operátoři zpracovávají příchozí zboží a vychystávají objednávky online obchodu pro externí dodávky.

RYCHLEJŠÍ DORUČENÍ: Díky systému AutoStore integrovanému do obchodu dostávají zákazníci své zboží ještě rychleji.

„Jsme maloobchodní společnost, která se chce odlišit od ostatních svou blízkostí zákazníkům,“ říká Dieter Egloff, zástupce generálního ředitele společnosti Peterhans Handwerkercenter AG.

„Díky integraci systému AutoStore přímo do našeho maloobchodu bylo možné zjednodušit procesy, eliminovat dlouhé pěší vzdálenosti a také poskytnout našim zákazníkům zajímavější nákupní zážitek a naše pověst se šíří opravdu rychle,“ pokračuje Egloff.

Posuňte svůj sklad na další úroveň

AutoStore podporovaný společností Element Logic je výkonným perspektivním řešením pro rychlé a efektivní vyřizování objednávek. Systém může ušetřit až 80 procent podlahové plochy, je škálovatelný a nabízí flexibilní úložnou kapacitu. Tento jedinečný automatizovaný systém pro ukládání a načítání je vhodný pro společnosti všech velikostí ze všech průmyslových odvětví.

„V průběhu celkové restrukturalizace naší logistiky slouží systém AutoStore jako centrální jádro. Jednoduchost technologie, flexibilita úložné sítě a výsledky nás přesvědčily od samého začátku. Díky dokonalé podpoře společnosti Element Logic, která uskutečnila implementaci, můžeme nyní počítat s výkonným, automatizovaným skladem malých dílů, který naplní očekávání našich zákazníků ohledně rychlého vyřízení objednávky,“ uzavírá Dieter Egloff.

CHYTRÉ VYUŽITÍ PROSTORU: Společnost Element Logic navrhla prostorově efektivní síť využívající pouze deset procent skladu.

 

O společnosti Peterhans Handwerkercenter

Peterhans Handwerkercenter je specializovaný obchod s montážním hardwarem, se širokou škálou vysoce kvalitních produktů pro řemesla a průmysl za atraktivní ceny, který slouží průmyslovým a komerčním zákazníkům v německy mluvící oblasti Švýcarska. Kromě maloobchodu provozuje společnost také vlastní online obchod a zaměstnává 14 obchodních zástupců.

Historicky byly veškeré produkty společnosti Peterhans vždy uložené v regálech a paletových stojanech, což vyžadovalo spoustu prostoru a personálu. Po investici do systému AutoStore společnosti Element Logic v roce 2018 je zde uložené vše, co se vejde do zásobníků AutoStore kromě nebezpečných látek a produktů, které si společnost přeje prezentovat na regálech v prodejní oblasti.

Fakta a čísla:

  • Zásobníky: 12 000
  • Velikost mřížky: 400 m2
  • Velikost skladu: 4000 m2
  • Roboti: 10
  • Průměrná doba dodání: 2 minuty

Máte zájem dozvědět se více o integraci AutoStore do vašeho obchodu?

Kontaktujte nás