Vášeň pro šperky se setkává s vášní pro intralogistiku

Německá společnost SME Leslii, která založila celoevropské online tržiště ručně vyráběných módních šperků a doplňků, potřebovala více prostoru a lepší logistiku.

Během výstavby nového ústředí se obrátila na společnost Element Logic, aby instalovala plně automatizovaný systém AutoStore do nového skladu o rozloze 900 m2. Nová budova byla slavnostně otevřena v září 2019 a obsahovala plně automatizovaný systém ukládání a načítání AutoStore s podporou Element Logic.

Efektivní využití skladových prostor

„Vzhledem k neustálému růstu a nedostatku prostoru byla tato nová budova nezbytná. Proto jsme hledali řešení pro budoucnost, které by nám umožnilo efektivněji využívat náš prostor a optimalizovat naše logistické procesy. AutoStore je přesně ten správný systém pro náš růst a sortiment produktů. V Element Logic jsme našli ideálního partnera, který jej uvedl v život,“ říká výkonný ředitel a zakladatel společnosti Leslii Thomas Kalle.

Při dvou milionech kusů zboží, které se každý rok vyrobí a rozešle více než 1300 prodejců po celé Evropě, je zdejší nový systém AutoStore o ploše 100 m2 a 1500 vychystávkách za hodinu jedním z nejmenších a nákladově nejefektivnějších v Německu. Aktuální nastavení lze také snadno rozšířit, pokud SME Leslii nárazově vyžaduje větší kapacitu AutoStore.

Fakta a čísla:

  • Dopravní porty: 2
  • Zásobníky: 4000
  • Velikost mřížky: 100 m2

Zajímá vás, jak optimalizovat malý sklad?

Zjistěte více o tom, co můžeme udělat pro váš SME

Kontaktujte nás