Dosažení návratnosti investice do AutoStore v rekordním čase

Rostoucí společnosti Elektroimportøren se investice do řízení skladu pomocí systému AutoStore vrátila již po dvou letech. Nyní je čas se připravit na další růst.

Elektroimportøren je dodavatelem veškerého elektrického vybavení pro segmenty B2B i B2C. V důsledku enormního růstu se jí v posledních letech extrémně zvýšil obrat, kontkétně z 20 milionů EUR v roce 2014 na 100 milionů EUR za posledních dvanáct měsíců.

Tento impozantní růst ukázal potřebu nového logistického skladu a zefektivnění stávajících procesů. Proto v roce 2017 padlo rozhodnutí o automatizaci a již o dva roky později dosáhla společnost Elektroimportøren návratnosti své investice do AutoStore.

Zaměřujeme se na náklady a nezvyšujeme je úměrně našemu obratu, říká André Swensen, ředitel logistiky společnosti Elektroimportøren.

Kompaktní a inteligentní skladování

Jelikož společnost Elektroimportøren učinila již dříve rozhodnutí rozšířit provoz o nový sklad, bylo přirozené zapojit Element Logic do celého procesu výstavby za účelem optimalizace pro AutoStore.

„Lidé si myslí, že pro automatizaci pomocí systému AutoStore musíte postavit zcela nový sklad. To je však jen mýtus, vždy jsme schopni najít řešení, které odpovídá vaší budově a vašim potřebám,“ říká Niklas Top Aanensen, manažer pro klíčové zákazníky v Element Logic Norsko.

Chcete vědět pravdu o dalších mýtech kolem automatizace?

Stáhněte si náš dokument: 8 mýtů o automatizaci skladu!

Pro Elektroimportøren bylo závažným rozhodnutím automatizovat svůj sklad, ale s pečlivou podporou společnosti Element Logic proběhl proces rychle a výsledek předčil veškerá očekávání.

„Trochu zamrzí, když slyšíte slovo automatizace v logistickém kontextu v souvislosti s rizikem. Když jsme se však nyní seznámili s robotickým systémem, je nám jasné, že AutoStore je primárně systém pro kompaktní a inteligentní skladování,“ říká Swensen.

Rozšíření systému AutoStore v roce 2020

Zdá se, že růst Elektroimportøren se jen tak nezastaví, proto jsme se rozhodli AutoStore dále rozšířit. Rozšíření se skládá z 9600 zásobníků, vychystávacího tunelu, čtyř rámů portů a osmi nových robotů. To je prakticky dvojnásobek současného systému.

„Elektroimportøren rozšiřuje svůj systém AutoStore s ohledem na budoucnost. K dnešnímu datu stále existuje prostor pro další zásobníky, takže je sklad dobře vybaven pro další růst,“ říká Aanensen.

Rozhodnutí expandovat s ohledem na budoucí růst přišlo po důkladných diskusích s odborníky z Element Logic.

„Rozšíření AutoStore znamená náklady, avšak implementací dalšího rozšíření skladu, které umožňuje růst, šetří Elektroimportøren peníze a čas na konkrétní výdaje, jako jsou elektrikáři a instalace,“ uvádí Aanensen.

Elektroimportøren se připravuje na další růst a rozšiřuje svůj systém AutoStore o 9600 zásobníků, sběrný tunel, 4 portové rámy a 8 nových robotů.

ROZŠÍŘENÍ: Elektroimportøren se připravuje na další růst a rozšiřuje svůj systém AutoStore o 9600 zásobníků, sběrný tunel, 4 portové rámy a 8 nových robotů.

Návratnost investic a růst

Když společnost Elektroimportøren v roce 2017 poprvé investovala do AutoStore, byly nejvyšší prioritou náklady a návratnost investic. Odhadovalo se, že se investice vrátí za tři až čtyři roky, ale ve skutečnosti to nakonec trvalo jen dva roky.

„V době plánování rozšíření s Elektroimportøren v roce 2020 již návratnost investic nebyla tématem. Bylo to nezpochybnitelné,“ říká Aanensen.

Pro ostatní společnosti v růstové fázi má společnost Elektroimportøren jasnou radu:

Podívejte se blíže na řešení AutoStore společnosti Elektroimportøren v tomto videu:

Fakta a čísla (po rozšíření)

  • Sklad 5600 m2
  • 32 zaměstnanců, z toho 20 ve skladu
  • 24 robotů AutoStore
  • Automatický obchod o rozloze 750 m2, včetně vychystávacího tunelu a servisní oblasti
  • 20 350 zásobníků AutoStore
  • 8 karuselových portů pro vychystávání a zaskladnění
  • 4500 řádků objednávek vychystaných denně z AutoStore

Chcete se dozvědět více o našem řešení?

Kontaktujte nás pro více informací!