Bertel O. Steen se stěhuje do zcela nového skladu, optimalizovaného a vybaveného společností Element Logic

Pro společnost Bertel O. Steen, která nabízí největší sortiment automobilových značek v Norsku, je zásadním tématem zjednodušení logistiky. S odbornou pomocí Element Logic se logistické oddělení společnosti Bertel O. Steen stěhuje do nového automatizovaného skladu.

Bertel O. Steen dováží značky včetně Mercedes-Benz, Opel, smart®, Peugeot, Citroën, Kia, Fuso, Setra a DS a jeho sortiment zahrnuje náhradní díly pro osobní automobily, autobusy a nákladní automobily. Logistické oddělení společnosti zajišťuje veškeré skladovací a distribuční činnosti pro celou skupinu Bertel O. Steen.

Nový sklad v těsné blízkosti Osla se může pochlubit na míru přizpůsobenými řešeními a softwarem vyvinutým společností Element Logic, který výrazně zlepší a urychlí logistické procesy.

„V podstatě jsme náš sklad přerostli a chvíli jsme uvažovali o tom, zda se vyplatí náš stávající sklad upgradovat. Místo toho jsme se rozhodli investovat do nové nemovitosti. Rozhodnutím přestěhovat se jsme získali příležitost navrhnout společně s Element Logic úplně nový sklad,“ říká Rune Kristiansen, vedoucí logistiky ve společnosti Bertel O. Steen.

Dlouhodobé partnerství

Bertel O. Steen a Element Logic spolupracují na vývoji řešení pro inteligentní skladovací prostory již více než 16 let. Když se Bertel O. Steen poprvé stěhoval ze svého ručního skladu v roce 2002, implementoval zároveň Warehouse Control Software od společnosti Element Logic.

Rune Kristiansen & Mathilda Sjaaeng from BOS pictured with Element Logic's Håvard Hallås.
OBCHODNÍ PARTNEŘI: Rune Kristiansen, vedoucí logistiky (vlevo), Mathilda Sjaaeng, manažerka Supply Chain ve společnosti Bertel O. Steen, a Håvard Hallås, hlavní obchodní ředitel společnosti Element Logic.

 

Když se však Bertel O. Steen rozhodl postavit nový sklad, prozíravě vyhlásil veřejnou soutěž, která zahrnovala i další dodavatele. Tak bylo zajištěno nalezení nejlepšího řešení vhodného pro tento podnik. Avšak i v konfrontaci s dalšími dostupnými alternativami se ukázalo, že AutoStore od Element Logic v kombinaci s Element WCS je nejlepší volbou.

„Je to velmi spolehlivý systém, který zajišťuje nepřetržitý provoz za všech okolností. Například pokud jeden operátorský port přestane fungovat, pořád je spuštěno sedm dalších a pokud se vypne robot, je dalších 46 stále v akci. AutoStore je také mnohem odolnější vůči technickým problémům,“ vysvětluje Kristiansen.

Adaptabilní logistický systém

Automobilový průmysl se rychle rozvíjí. V důsledku toho si společnost Bertel O. Steen zvolila technologii, která v případě potřeby umožňuje rychle rychle se přizpůsobit:

„Například pokud trh s náhradními díly pro automobily klesá, lze náš nový sklad snadno upravit tak, abychom místo nich mohli distribuovat jiné věci. Výhody, které získáváme ze spolupráce s Element Logic, a technologie, kterou tato společnost používá ve svém jedinečném systému WCS, jsou obrovské,“ říká Kristiansen.

Warehouse worker at AutoStore Picking Station.
ÚČINNOST JE KLÍČOVÁ: Společnost Bertel O. Steen v novém skladu vychystá denně 5000 položek.

Těsná spolupráce podněcuje vývoj

Kristiansen říká, že proces stěhování proběhl skvěle díky příspěvku vlastních zaměstnanců v kombinaci s odborností společnosti Element Logic:  „Společnost Element Logic nám pomohla s implementací nového softwaru a inovativní logistické technologie a také s výcvikem zaměstnanců, abychom v našem novém skladu všechno zvládli.“

Håvard Hallås, obchodní ředitel společnosti Element Logic, dodává, že: „Pokračující spolupráce se společností Bertel O. Steen vedla k dalšímu rozvoji již tak jedinečného řešení AutoStore Warehouse Control Software.“

„Společnost Bertel O. Steen nám pomohla urychlit vývoj našeho softwaru. Její požadavky nám umožnily myslet nově a vyvinout řešení na míru. Jsme vděční za to, že máme proaktivní zákazníky, kteří se tímto způsobem podílejí na inovacích,“ říká Hallås.

Bertel O. Steen team and Håvard Hallås from Element take a tour of the new warehouse
NOVÝ SKLAD: Nový sklad Bertel O. Steen využívá 48 000 zásobníků AutoStore a v současnosti vychystává přes 5000 položek denně.

 

Fakta a čísla

  • 15 000 m2 (18 000 m2 včetně kancelářských prostor atd.)
  • 50 zaměstnanců
  • 47 robotů AutoStore
  • 48 000 zásobníků
  • 5000 položek vychystaných denně z AutoStore
  • Typy zásobníků: Plné zásobníky, poloviční zásobníky, čtvrtinové zásobníky a dvanáctinové zásobníky
  • 8 odchozích karuselových portů
  • 16 příchozích operátorských portů rozdělených čtyřmi clustery (jedna osoba může obsluhovat čtyři typy zásobníků)

Chcete se dozvědět více?

Zjistěte, jak může Element Logic optimalizovat výkon vašeho skladu.

Kontaktujte nás