Element Logic se stal členem APEK

Přední technologická a intralogistická společnost Element Logic se stala členem Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která sdružuje subjekty podnikající v e-commerce a podporuje rozvoj elektronického obchodu v České republice. Element Logic se přidala k firmám, které mohou posouvat propojování logistiky a e-commerce.

Jsme hrdí na to, že jsme se mohli stát členem asociace

Element Logic vstoupil na český trh teprve na jaře loňského roku, za tu dobu dokázal již uzavřít 5 významných zakázek. Jen za rok svého působení očekává obrat v příštím kalendářním roce více než 1 mld CZK.

„Jsme hrdí na to, že jsme se mohli stát členem asociace. Členství v APEKu je pro nás důležité z mnoha důvodů, především však chceme sdílet know-how a vzájemné zkušenosti napříč celým oborem,“ uvádí Jindřich Kadeřávek, CEO Element Logic Czech Republic a dodává: „Pevně věříme, že naším vstupem pomůžeme tuzemské e-commerce k dalšímu rozvoji v automatizaci a robotizaci.“

Mezi členy APEKu patří největší české internetové obchody, přední softwarové společnosti a finanční instituce. APEK zastupuje e-commerce trh při komunikaci s médii a státní správou. „Naše základna se rozrostla o zajímavého hráče na trhu, který pomáhá posouvat trh dopředu. APEKU pomůže především v rozvoji aktivit našich členů,“ uvádí výkonný ředitel APEK Jan Vetyška. „Díky členství Element Logic uvidí členové APEK, jak je možné se díky špičkovým technologiím rozrůstat, a to zvláště v době, kdy e-commerce bojuje s nedostatkem skladových kapacit,“ dodává Vetyška.

Za poslední rok vzrostla poptávka po skladových kapacitách, a to zejména díky rozvoji e-commerce. Poptávku nelze rychle uspokojit kvůli aktuálnímu nedostatku skladových prostor a zdlouhavému procesu výstavby nových. Z tohoto důvodu se již nyní očekává několikanásobný zájem o automatizovaná řešení na bázi AutoStore systémů. „V oblasti automatizace skladových řešení můžeme očekávat opravdu velký nárůst. Jenom v ČR předpokládáme v roce 2022 růst ze současných 200 milionů na miliardu,“ uvádí Jindřich Kadeřávek, CEO společnosti Element Logic Czech Republic.

Chytrá řešení zrychlují expediční proces. Robotická a softwarová řešení pomáhají optimalizovat intralogistické procesy a současně velmi efektivně snižují náklady, čímž pomáhají společnostem dosáhnout vyšší ziskovosti. „Optimalizace skladů je možná pro všechny velikosti ve všech odvětví – od elektronických součástek, spotřební elektroniku, přes farmaceutika, po oděvy a sportovní vybavení,“ uzavírá Kadeřávek.

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat