Společnost Scandinavian Cosmetics automatizuje své logistické procesy s Element Logic

Společnost Scandinavian Cosmetics, přední distributor kosmetických výrobků ve Skandinávii, se rozhodla automatizovat a sloučit své operace do nového skladu ve švédském Malmö, kde společnost Element Logic nainstaluje řešení AutoStore.

Jako přední distributor make-upu, voňavek, péče o pleť a vlasy zastupuje Scandinavian Cosmetics AB více než 60 předních světových značek. Společnost působí jako agentura a prodává jak formou maloobchodu, tak v posledních letech stále více elektronicky. Dnes jsou operace společnosti řízeny pomocí několika manuálních skladů v Norsku a Švédsku, ale nyní se rozhodla soustředit všechny své operace v novém skladu s AutoStore v Malmö.

Možnost budoucího rozšíření

Důvodem pro sloučení skladů je modernizace a automatizace logistických procesů, aby lépe a efektivněji naplňovaly potřeby zákazníků.

„Máme jasné růstové ambice a investováním do AutoStore vytváříme optimální podmínky pro rychlé a snadné rozšíření naší úložné kapacity. Zároveň jsme hrdí na to, že můžeme našim zaměstnancům nabídnout nové, moderní a atraktivní pracoviště,“ říká Joakim Johnsson, generální ředitel společnosti Scandinavian Cosmetics.

Joakim Johnsson, generální ředitel společnosti Scandinavian Cosmetics

Zaměření na dynamický výkon

Nový sklad má rozlohu 6000 m2 a obsahuje řešení AutoStore s kapacitou 30 000 zásobníků. Aby společnost Scandinavian Cosmetics mohla uspokojit přibližně 900 řádků objednávek za hodinu, využívá 35 robotů, kteří poskytnou pracovním stanicím AutoStore zásobníky pro vychystávání a balení. Zprovoznění řešení AutoStore je plánováno na jaře 2021.

„Společný projekt se společností Scandinavian Cosmetics byl velmi vzrušující a výrazně zaměřený na účinnost a škálovatelnost. Jsme šťastní, hrdí a těšíme se na úspěšnou spolupráci se Scandinavian Cosmetics,“ říká Thomas Karlsson, výkonný ředitel Element Logic Sweden.

Thomas Karlsson, generální ředitel Element Logic Sweden

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Jste připraveni na další krok v automatizaci skladu?

Kontaktujte nás pro více informací