Společnost Scandinavian Cosmetics automatizuje své logistické procesy s Element Logic

Společnost Scandinavian Cosmetics, přední distributor kosmetických výrobků ve Skandinávii, se rozhodla automatizovat a sloučit své operace do nového skladu ve švédském Malmö, kde společnost Element Logic nainstaluje řešení AutoStore.

Jako přední distributor make-upu, voňavek, péče o pleť a vlasy zastupuje Scandinavian Cosmetics AB více než 60 předních světových značek. Společnost působí jako agentura a prodává jak formou maloobchodu, tak v posledních letech stále více elektronicky. Dnes jsou operace společnosti řízeny pomocí několika manuálních skladů v Norsku a Švédsku, ale nyní se rozhodla soustředit všechny své operace v novém skladu s AutoStore v Malmö.

Možnost budoucího rozšíření

Důvodem pro sloučení skladů je modernizace a automatizace logistických procesů, aby lépe a efektivněji naplňovaly potřeby zákazníků.

„Máme jasné růstové ambice a investováním do AutoStore vytváříme optimální podmínky pro rychlé a snadné rozšíření naší úložné kapacity. Zároveň jsme hrdí na to, že můžeme našim zaměstnancům nabídnout nové, moderní a atraktivní pracoviště,“ říká Joakim Johnsson, generální ředitel společnosti Scandinavian Cosmetics.

Joakim Johnsson, generální ředitel společnosti Scandinavian Cosmetics

Zaměření na dynamický výkon

Nový sklad má rozlohu 6000 m2 a obsahuje řešení AutoStore s kapacitou 30 000 zásobníků. Aby společnost Scandinavian Cosmetics mohla uspokojit přibližně 900 řádků objednávek za hodinu, využívá 35 robotů, kteří poskytnou pracovním stanicím AutoStore zásobníky pro vychystávání a balení. Zprovoznění řešení AutoStore je plánováno na jaře 2021.

„Společný projekt se společností Scandinavian Cosmetics byl velmi vzrušující a výrazně zaměřený na účinnost a škálovatelnost. Jsme šťastní, hrdí a těšíme se na úspěšnou spolupráci se Scandinavian Cosmetics,“ říká Thomas Karlsson, výkonný ředitel Element Logic Sweden.

Thomas Karlsson, generální ředitel Element Logic Sweden

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat

Jste připraveni na další krok v automatizaci skladu?

Kontaktujte nás pro více informací