Společnost Hatstore investuje 2 miliony EUR do řešení robotického skladu

Počátkem roku se švédská elektronická obchodní společnost Hatstore přestěhovala do čtyřikrát většího skladu, ale kvůli prudkému růstu v roce 2020 nyní investuje do řešení AutoStore od společnosti Element Logic.

 

 

 

AutoStore je mnohem efektivnější skladovací systém než manuální sklad a dává společnosti Hatstore příležitost pokračovat v růstu bez nutnosti stěhování. Systém je navržen a instalován specialistou AutoStore Element Logic.

„AutoStore je nezbytným a chytrým řešením, abychom mohli dále expandovat, aniž bychom každé dva roky měnili prostory. Naše růstové cíle vyžadují, abychom zákazníkům nabídli širší škálu produktů. Řešení AutoStore společnosti Element Logic nám dává příležitost uložit čtyřikrát více produktů ve stejné oblasti,“ říká Filip Klasson, generální ředitel společnosti Hatstore.

Přesný pohyb robotů

AutoStore je robotické skladové řešení založené na tom, že všechny produkty ve skladu jsou uložené v zásobnících naskládaných na sebe. Roboti se pohybují po mřížce a přesouvají zásobníky do portů, kde jsou produkty vychystávány a baleny. Řešení od společnosti Element Logic se skládá z 18 robotů a 12 000 zásobníků. Roboticky řízené skladové řešení nabízí vysokou účinnost a přesnost. Vytváří zcela nové možnosti škálovatelnosti, díky nimž lze zvládnout růst i sezonní špičky. Ačkoli robotický sklad znamená zásadní zefektivnění procesů v podnikání, investice společnosti Hatstore nebude mít za následek propouštění zaměstnanců.

 

„Kombinace AutoStore, dřívějších typů automatizace a veškerých odborných znalostí našich fantastických zaměstnanců To nám dává příležitost nabídnout našim zákazníkům ještě lepší zážitek z nakupování,“ říká Filip Klasson, generální ředitel společnosti Hatstore.

Filip Klasson, generální ředitel Hatstore

„Je velmi vzrušující být součástí tohoto projektu. Těšíme se, že pomůžeme společnosti Hatstore inteligentně zvýšit celkovou efektivitu skladů, takže ve výsledku budou zákazníci ještě spokojenější,“ říká Thomas Karlsson, výkonný ředitel Element Logic, Švédsko.

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat

Chcete se dozvědět více o možnostech optimalizace vašeho skladu?

Kontaktujte nás pro více informací