The new AutoStore Relay Port system

První instalace AutoStore Relayport na světě

Přední maloobchodní prodejce sportovního vybavení v severských zemích, společnost XXL, zvýšila svou účinnost o 50 procent instalací nové pracovní stanice AutoStore RelayPort.

„Nový RelayPort je skutečně dobrou alternativou k oblíbenému CarouselPort pro ty, kteří potřebují ještě vyšší propustnost. Díky neustálému zásobníků má operátor ihned po potvrzení předchozí úlohy připraven nový zásobník,“ říká Arnold Hjelm Nielsen, manažer pro klíčové zákazníky společnosti Element Logic Norsko.

Společnost XXL, přední maloobchodní prodejce sportovního zboží v severské oblasti, se stala první společností na světě, která začala používat AutoStore RelayPort.

„Výrazně zvyšuje rychlost manipulace, protože čekací doby se zkrátily na minimum. Jsme potěšeni, že tato nová pracovní stanice funguje v praxi,“ říká Hjelm Nielsen.

Arnold Hjelm Nielsen, KAM at Element Logic Norway in front of map
CO NÁS TĚŠÍ: Arnold Hjelm Nielsen ze společnosti Element Logic s radostí sleduje, jak dobře byl nový RelayPort od AutoStore implementován ve skladu XXL.

„S RelayPort jsme velmi spokojeni. Jeho každodenním používáním jsme dokázali zvýšit produktivitu zaměstnanců, což následně vedlo ke snížení nákladů na zaměstnance,“ dodává Geir Nielsen, ředitel logistiky ve společnosti XXL.

Až 650 zásobníků za hodinu

Nový RelayPort se skládá z ergonomické pracovní stanice se dvěma až šesti vyrovnávacími moduly, které operátorům nepřetržitě dodávají zásobníky. Díky vyrovnávacím modulům a robotům Black Line dokáže RelayPort zpracovat až 650 zásobníků za hodinu. „Oba typy robotů AutoStore, Red Line a Black Line, jsou kompatibilní s pracovní stanicí, což z ní činí dostupnou volbu pro všechny instalace AutoStore – ve dnech s velkými objemy a mnoha termíny prokázal RelayPort svou vysokou kapacitu tím, že ještě zvýšil náš výkon. V den vysokého objemu může každý zaměstnanec snadno zdvojnásobit svou rychlost ve srovnání s prací na jiných portech,“ vysvětluje Kai-Remi Berge, provozní manažer společnosti XXL.

Tým následných trhů společnosti Element Logic pravidelně sleduje všechny zákazníky a rychle navrhl, aby společnost XXL dovybavila svůj systém AutoStore novým RelayPortem, jakmile bude k dispozici. Sestavení a nastavení pracovní stanice trvalo asi týden, což zahrnovalo jeden dotykový modul a tři moduly Tab.

infographic showing AutoStore bin capacity in regard to different AutoStore ports

Téměř stoprocentní doba provozu

Celkem 32 000 m2 sportovního maloobchodního řetězce XXL v Norsku musí fungovat efektivně a důsledně, aby bylo zajištěno, že objednávky budou doručeny včas. Totéž platí pro jejich omnilogistické centrum ve Švédsku o ploše 60 000 m2, které slouží celé Evropské unii.

„Jsme velmi spokojeni s důsledností. Za posledních několik měsíců s RelayPortem jsme měli v portu téměř stoprocentní dobu provozuschopnosti a jsme lépe připraveni na budoucnost,“ uzavírá Berge z XXL.

Fakta a čísla

  • Téměř stoprocentní doba provozu
  • 3200 řádků objednávky / den / operátor
  • 450 vychystávek (hromadné vychystávání) / za hodinu se třemi moduly a roboty R5.

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat

Chcete se dozvědět více?

Kontaktujte nás pro více informací o našich systémech

Kontaktujte nás