Organický velkoobchod Phönix investuje do dvou systémů AutoStore společnosti Element Logic

Vzhledem k rostoucím požadavkům trhu na širokou škálu produktů a rychlé dodávky se potravinářský průmysl stále více spoléhá na moderní automatizační technologii pro skladování a vychystávání objednávek. V důsledku toho se organický velkoobchod Phönix z Německa rozhodl optimalizovat a rozšířit svou intralogistiku investováním do dvou vysoce efektivních systémů AutoStore, podporovaných společností Element Logic.

Phönix GmbH je součástí společnosti Bio Development AG a dodává biopotraviny maloobchodníkům, obchodním řetězcům, velkým kuchyním a cateringovým společnostem. Společnost byla založena v roce 1981 a prodávala exkluzivní ekologicky vypěstované produkty z garáže, jako jsou obiloviny, ořechy, sušené ovoce a obilí. Postupem času se společnost Phönix profesionalizovala a dnes nabízí sortiment více než 10 000 položek.

Hlavní sklad společnosti Phönix se v současné době nachází v sídle společnosti v Rosbachu poblíž Frankfurtu. Od listopadu 2020 přemístí společnost Phönix své sídlo do Lützellindenu, 40 kilometrů severně od stávajícího místa. Aby bylo možné optimálně využít větší úložnou plochu a dosáhnout efektivnějších logistických procesů, pověřila společnost Phönix odborníka na logistiku Element Logic, aby naplánoval a implementoval dva systémy AutoStore. Jeden systém bude vybudován v chladicí oblasti a druhý v suché oblasti logistické haly, která se rozkládá na ploše 14 500 m2. Modulární konstrukce a extrémně hustý systém AutoStore umožňují optimální využití prostoru. Už nejsou zapotřebí chodníky a příjezdové cesty nebo volné plochy pro obsluhu zařízení – tato enormní prostorová efektivita byla jedním z rozhodujících důvodů, proč společnost Phönix investovala do dvou systémů AutoStore implementovaných pod jednou střechou.

Systém AutoStore bude v chladicí oblasti postaven na střední platformě na podlahové ploše 391 m² a nabídne konečnou kapacitu 7500 zásobníků. V první fázi výstavby bude systém vybaven nejdříve 5500 zásobníky, 5 roboty a 2 dopravníky.

Systém AutoStore v suché oblasti bude nastaven také na konečnou velikost 882 m², což při úplném naplnění umožní úložnou kapacitu 35 500 zásobníků AutoStore. V první fázi bude systém vybaven 20 000 zásobníky, 16 roboty a 4 dopravníkovými porty.

„Tým Element Logic nás vždy přesvědčil svými rychlými reakcemi a velmi kompetentní a nekomplikovanou spoluprací. Jsme si jisti, že jsme ve společnosti Element Logic a s jejich řešením AutoStore zvolili správného partnera, který nás může ideálně podpořit v našem dalším rozvoji v místě Lützellinden, zejména v současné, neuvěřitelně dynamické situaci,“ zdůrazňuje Jörg Mayer, výkonný ředitel společnosti Phönix GmbH.

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat

Chcete se dozvědět více?

Kontaktujte nás pro více informací o našich systémech

Kontaktujte nás