Organický velkoobchod Phönix investuje do dvou systémů AutoStore společnosti Element Logic

Vzhledem k rostoucím požadavkům trhu na širokou škálu produktů a rychlé dodávky se potravinářský průmysl stále více spoléhá na moderní automatizační technologii pro skladování a vychystávání objednávek. V důsledku toho se organický velkoobchod Phönix z Německa rozhodl optimalizovat a rozšířit svou intralogistiku investováním do dvou vysoce efektivních systémů AutoStore, podporovaných společností Element Logic.

Phönix GmbH je součástí společnosti Bio Development AG a dodává biopotraviny maloobchodníkům, obchodním řetězcům, velkým kuchyním a cateringovým společnostem. Společnost byla založena v roce 1981 a prodávala exkluzivní ekologicky vypěstované produkty z garáže, jako jsou obiloviny, ořechy, sušené ovoce a obilí. Postupem času se společnost Phönix profesionalizovala a dnes nabízí sortiment více než 10 000 položek.

Hlavní sklad společnosti Phönix se v současné době nachází v sídle společnosti v Rosbachu poblíž Frankfurtu. Od listopadu 2020 přemístí společnost Phönix své sídlo do Lützellindenu, 40 kilometrů severně od stávajícího místa. Aby bylo možné optimálně využít větší úložnou plochu a dosáhnout efektivnějších logistických procesů, pověřila společnost Phönix odborníka na logistiku Element Logic, aby naplánoval a implementoval dva systémy AutoStore. Jeden systém bude vybudován v chladicí oblasti a druhý v suché oblasti logistické haly, která se rozkládá na ploše 14 500 m2. Modulární konstrukce a extrémně hustý systém AutoStore umožňují optimální využití prostoru. Už nejsou zapotřebí chodníky a příjezdové cesty nebo volné plochy pro obsluhu zařízení – tato enormní prostorová efektivita byla jedním z rozhodujících důvodů, proč společnost Phönix investovala do dvou systémů AutoStore implementovaných pod jednou střechou.

Systém AutoStore bude v chladicí oblasti postaven na střední platformě na podlahové ploše 391 m² a nabídne konečnou kapacitu 7500 zásobníků. V první fázi výstavby bude systém vybaven nejdříve 5500 zásobníky, 5 roboty a 2 dopravníky.

Systém AutoStore v suché oblasti bude nastaven také na konečnou velikost 882 m², což při úplném naplnění umožní úložnou kapacitu 35 500 zásobníků AutoStore. V první fázi bude systém vybaven 20 000 zásobníky, 16 roboty a 4 dopravníkovými porty.

„Tým Element Logic nás vždy přesvědčil svými rychlými reakcemi a velmi kompetentní a nekomplikovanou spoluprací. Jsme si jisti, že jsme ve společnosti Element Logic a s jejich řešením AutoStore zvolili správného partnera, který nás může ideálně podpořit v našem dalším rozvoji v místě Lützellinden, zejména v současné, neuvěřitelně dynamické situaci,“ zdůrazňuje Jörg Mayer, výkonný ředitel společnosti Phönix GmbH.

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcete se dozvědět více?

Kontaktujte nás pro více informací o našich systémech

Kontaktujte nás