Náš příběh

Od doby, co společnost Element Logic v roce 1985 spatřila světlo světa, maximalizujeme úspěch skladů po celém světě.

Optimalizace od prvního dne

Od založení společnosti Element Logic v roce 1985 bylo naším cílem optimalizovat výkon skladů. Našimi prvními automatizovanými produkty byly vertikální kolotoče a během deseti let se společnost Element Logic stala lídrem na trhu v severských zemích. Klíč k našemu úspěchu byl stejný jako dnes: pracovití zaměstnanci, kteří jsou hrdí na své porozumění potřebám zákazníků a věří v nové technologie.

Zpočátku jsme vytvářeli software na základě měření času pomocí stopek a počítání kroků skladových pracovníků. Ačkoli naše metody pokročily, jádro našeho produktu zůstává stejné: technologie inteligentního automatického vychystávání rozšířená o náš původní software pro zlepšení pracovního toku skladu.

Element Logic founders working on old computer

Původní partner AutoStore

V roce 2003 se vynálezce robotů AutoStore Ingvar Hognaland a zakladatel Element Logic Kjell Blakseth setkali na veletrhu. Zatímco se celé odvětví vysmívalo jejich „šílenému nápadu“, nám se hned zalíbil. O šest měsíců později realizovala společnost Element Logic první zařízení AutoStore na světě.

Počáteční roky partnerství však byly těžké. Trh se bál automatizace a lidé se zaměřovali na související rizika. Ačkoli byl produkt v plenkách a neměl dobu provozu, kterou je dnes pověstný, jeho potenciál byl zřejmý, přinejmenším pro společnost Element Logic.

Mezi společnostmi Element Logic a AutoStore se vytvořilo pevné pouto. Dvě společnosti, které se navzájem znají a jedna o druhou pečuje. Nakonec spolu srostly, když se produkt zdokonalil a trh pro něj začal dozrávat.

Old photo of Element Logic employees with power tools

Expanze v Evropě

Severské země byly vždy domovským trhem společnosti Element Logic, ale v roce 2015 jsme prodali náš první projekt AutoStore mimo tuto oblast a následující rok se přes padesát procent našich příjmů generovalo mimo Norsko. V roce 2016 jsme otevřeli německou pobočku a poté přišlo na řadu Spojené království a Francie. Přibývaly země, kde jsme pomáhali skladům k budoucímu úspěchu a navrhovali chytrá řešení AutoStore, což přineslo významnou přeshraniční efektivitu. Postupně jsme vybudovali největší i nejmenší zařízení AutoStore na světě.

V roce 2020 získala společnost Element Logic plná evropská distribuční práva pro AutoStore a následně zahájila plnohodnotný provoz v Polsku a Beneluxu. Nyní hrdě označujeme celou Evropu jako svůj domácí trh. Od roku 2020 jsme také největším distributorem AutoStore®. V roce 2022 jsme získali globální práva na jeho distribuci, a také absolvovali akvizici společnosti SDI Industries, což z nás dělá jednoho z největších dodavatelů systému na světě.

Map of Europe showing Element Logic offices and AutoStore warehouses

Řízeno technologií

Od doby, kdy jsme v roce 1985 zakoupili náš první počítač, jsme nikdy neztratili víru v nové technologie. Společnost Element Logic má v DNA zakódováno jejich rychlé osvojení, proto jsme naše podnikání založili na technologii. Náš software patří k našim nejoceňovanějším devizám, protože umožňuje našim zákazníkům maximalizovat efektivitu AutoStore a zvýšit produktivitu skladu. Naše oddělení výzkumu a vývoje neustále pracuje na jeho zdokonalení.

Jako průkopníci AutoStore jsme fanoušky robotů, kteří zlepšují provoz skladů. Proto společnost Element Logic uzavřela partnerství se společností Right Hand Robotics a uvedla na trh robotické rameno s technologií strojového učení. Robotické rameno lze instalovat na vychystávací stanici a dokáže vychystávat předměty, s nimiž se dosud nesetkalo. Zatímco vychystává, neustále se učí a zlepšuje. Náš testovací klient k tomu uvádí: „Toto je budoucnost intralogistiky, o tom není pochyb.“

Poháněno lidmi

Přestože společnost Element Logic denně pracuje s neuvěřitelnou technologií, lidí si váží ještě více. Naše kultura je založena na omezení hierarchického prvku; zaměřujeme se na vytváření uctivého, pokorného a otevřeného prostředí. To také charakterizuje způsob, jakým jednáme se zákazníky a jejich požadavky: nic není příliš malé nebo příliš velké.

Kontaktujte nás

Společnost Element Logic má pobočky po celé Evropě. Najděte svou místní pobočku a kontaktujte nás.

Naše pobočky