Nový sklad AutoStore pro výrobce zdravotnických prostředků Lohmann & Rauscher

Společnost Lohmann & Rauscher (L&R), přední mezinárodní výrobce lékařských a hygienických produktů, zadala výstavbu nového systému AutoStore, který nabízí prostor pro 11 578 zásobníkových pozic. Odborník na intralogistiku, společnost Element Logic, převzala odpovědnost generálního dodavatele za plánování a implementaci automatizovaného systému pro ukládání a načítání AutoStore, včetně EWCS (Element Warehouse Control Software).

Společnost L&R vyvíjí, vyrábí a prodává vysoce kvalitní lékařské a hygienické výrobky po celém světě s portfoliem více než 16 000 produktových řešení. Podniková skupina byla založena v roce 1998 sloučením společností Lohmann a Rauscher se sídlem v německém Rengsdorfu a rakouské Vídni. S více než 5300 zaměstnanci dosáhla společnost L&R v roce 2019 obratu přes 670 milionů EUR.

V důsledku fúze zaznamenala rychlý a dynamický obchodní rozvoj z hlediska mezinárodní expanze, nových společností a investic, zvýšeného prodeje a rostoucího počtu zaměstnanců. K zajištění optimálního využití prostoru jsme integrovali toto vysoce efektivní řešení skladování a vychystávání objednávek do stávajícího skladu o rozloze 1130 m² s cílem zkrátit dobu zpracování objednávek.

V první fázi byl systém AutoStore v L&R postaven na podlahové ploše 280 m² s kapacitou 10 000 zásobníků. Dvě vychystávací pracovní stanice a jednu pracovní stanici pro příchozí zboží obsluhuje deset robotů, což zajišťuje rychlou manipulaci se zbožím přesně podle objednávky. Díky integraci s vlastním WMS zákazníka přebírá software Element Logic EWCS veškeré provozní plánovací a optimalizační rutinní úkoly.

Nový systém AutoStore byl předán společnosti L&R ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 – pouhých dvacet týdnů po zadání objednávky.

„Ve společnosti Lohmann & Rauscher neustále pracujeme na efektivnějších řešeních, která snižují naše emise CO2. Investice do AutoStore společnosti Element Logic nám pomáhá dosáhnout tohoto cíle a můžeme se o ni opřít při zajišťování našeho dlouhodobého ekonomického úspěchu,“ říká Wolfgang Hoff, vedoucí Warehouse Management & Shipping Germany.

Fakta a čísla

  • Roboti AutoStore: 10
  • Porty AutoStore: 3
  • Zásobníky: 10 000
  • Zásobníkové pozice: 11 578
  • Velikost skladu: 1130 m²
  • Plocha AutoStore: 280 m²

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat

Chcete se dozvědět více o našich řešeních?

Kontaktujte nás