NA-KD investuje 10 milionů EUR do svého prvního skladu robotů

NA-KD je jednou z dvaceti nejrychleji rostoucích společností v Evropě a každý měsíc překonává nové rekordy. Jako pro jednoho z předních světových hráčů v oblasti módy a elektronického obchodu pro nás znamenají zákazníci všechno. Efektivní a rychlé dodávky jsou nejvyšší prioritou. Když společnost otevírá nový sklad ve Švédsku, zvolí efektivní automatizaci: systém AutoStore společnosti Element Logic.

Centrem logistiky NA-KD je globální centrální sklad v Nizozemsku, založený v roce 2017. Z tohoto skladu provozovaného partnerem 3PL obsluhuje největší trhy společnosti; Německo, Rakousko, Švýcarsko a země Beneluxu, ale i celý zbytek světa. NA-KD otevírá nový automatizovaný sklad ve Švédsku, aby sloužil švédskému trhu a severskému regionu.

„Už když jsme začínali, bylo naším cílem stát se globální značkou, která nabízí bezplatné doručení po celém světě. Dnes jsou našimi největšími trhy Německo, severské země a západní Evropa. Abychom mohli v rámci severského regionu doručovat rychle, přesně a mnoha různými způsoby, rozhodli jsme se v roce 2019 investovat do řešení AutoStore. Severský region je naším druhým největším trhem. Pomocí nového skladu zvyšujeme naši efektivitu, zkracujeme dodací lhůty alespoň o jeden den a v několika regionech umožňujeme dodávku v den objednání zboží,“ říká Oscar von Konow, provozní ředitel NA-KD.

 

Oscar Von Konow, COO at NA-KD

„Dokonale vyhovuje naší růstové cestě“

Automatizační robotické řešení AutoStore jsme zvolili proto, že jsme přesvědčeni o jednoduchosti a flexibilitě systému.

„Vyhodnotili jsme několik automatizačních řešení, ale zůstali jsme u systému AutoStore, protože je tak jednoduchý, škálovatelný a flexibilní. Skutečnost, že je možné sestavit AutoStore modulárně jako Lego, dokonale zapadá do našeho růstu. Není možné plánovat kapacitu na několik let dopředu, pokud rostete tak rychle jako my,“ říká Oscar von Konow.

Přizpůsobeno k doručení více než tisíce objednávek za hodinu

Nový sklad, do kterého NA-KD investovala něco přes 10 milionů EUR, má původní rozlohu 23 000 m2 a díky své flexibilitě se může rozšířit na více než 40 000 m2. Element Logic se specializuje na řešení AutoStore a Logent zodpovídá za provoz skladu.

„Nový automatizovaný sklad NA-KD je původně vybaven více než 100 000 zásobníků a 100 robotů, což znamená, že zařízení je přizpůsobeno k doručování více než jednoho tisíce objednávek za hodinu. Díky tomu je toto zařízení jednou z největších instalací AutoStore v Evropě a těší nás, že se můžeme podílet na cestě NA-KD k efektivnějšímu řízení zásob,“ říká Thomas Karlsson, výkonný ředitel společnosti Element Logic Sweden.

„Je to pro nás velká a důležitá investice, která zefektivní a zrychlí naši severskou doručovací kapacitu a z dlouhodobého hlediska vytvoří několik stovek pracovních míst. Požadovali jsme rychlé a osvědčené nastavení a jsem ohromen tím, v jak krátkém čase naši partneři nainstalovali a implementovali automatizaci ve švédské Landskroně. Byli opravdu rychlí a zatím jsme velmi spokojeni,“ uzavírá Oscar von Konow.

Thomas Karlsson, Managing Director at Element Logic Sweden

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat

Chcete se dozvědět více o našich řešeních?

Kontaktujte nás