NA-KD investuje 10 milionů EUR do svého prvního skladu robotů

NA-KD je jednou z dvaceti nejrychleji rostoucích společností v Evropě a každý měsíc překonává nové rekordy. Jako pro jednoho z předních světových hráčů v oblasti módy a elektronického obchodu pro nás znamenají zákazníci všechno. Efektivní a rychlé dodávky jsou nejvyšší prioritou. Když společnost otevírá nový sklad ve Švédsku, zvolí efektivní automatizaci: systém AutoStore společnosti Element Logic.

Centrem logistiky NA-KD je globální centrální sklad v Nizozemsku, založený v roce 2017. Z tohoto skladu provozovaného partnerem 3PL obsluhuje největší trhy společnosti; Německo, Rakousko, Švýcarsko a země Beneluxu, ale i celý zbytek světa. NA-KD otevírá nový automatizovaný sklad ve Švédsku, aby sloužil švédskému trhu a severskému regionu.

„Už když jsme začínali, bylo naším cílem stát se globální značkou, která nabízí bezplatné doručení po celém světě. Dnes jsou našimi největšími trhy Německo, severské země a západní Evropa. Abychom mohli v rámci severského regionu doručovat rychle, přesně a mnoha různými způsoby, rozhodli jsme se v roce 2019 investovat do řešení AutoStore. Severský region je naším druhým největším trhem. Pomocí nového skladu zvyšujeme naši efektivitu, zkracujeme dodací lhůty alespoň o jeden den a v několika regionech umožňujeme dodávku v den objednání zboží,“ říká Oscar von Konow, provozní ředitel NA-KD.

 

Oscar Von Konow, COO at NA-KD

„Dokonale vyhovuje naší růstové cestě“

Automatizační robotické řešení AutoStore jsme zvolili proto, že jsme přesvědčeni o jednoduchosti a flexibilitě systému.

„Vyhodnotili jsme několik automatizačních řešení, ale zůstali jsme u systému AutoStore, protože je tak jednoduchý, škálovatelný a flexibilní. Skutečnost, že je možné sestavit AutoStore modulárně jako Lego, dokonale zapadá do našeho růstu. Není možné plánovat kapacitu na několik let dopředu, pokud rostete tak rychle jako my,“ říká Oscar von Konow.

Přizpůsobeno k doručení více než tisíce objednávek za hodinu

Nový sklad, do kterého NA-KD investovala něco přes 10 milionů EUR, má původní rozlohu 23 000 m2 a díky své flexibilitě se může rozšířit na více než 40 000 m2. Element Logic se specializuje na řešení AutoStore a Logent zodpovídá za provoz skladu.

„Nový automatizovaný sklad NA-KD je původně vybaven více než 100 000 zásobníků a 100 robotů, což znamená, že zařízení je přizpůsobeno k doručování více než jednoho tisíce objednávek za hodinu. Díky tomu je toto zařízení jednou z největších instalací AutoStore v Evropě a těší nás, že se můžeme podílet na cestě NA-KD k efektivnějšímu řízení zásob,“ říká Thomas Karlsson, výkonný ředitel společnosti Element Logic Sweden.

„Je to pro nás velká a důležitá investice, která zefektivní a zrychlí naši severskou doručovací kapacitu a z dlouhodobého hlediska vytvoří několik stovek pracovních míst. Požadovali jsme rychlé a osvědčené nastavení a jsem ohromen tím, v jak krátkém čase naši partneři nainstalovali a implementovali automatizaci ve švédské Landskroně. Byli opravdu rychlí a zatím jsme velmi spokojeni,“ uzavírá Oscar von Konow.

Thomas Karlsson, Managing Director at Element Logic Sweden

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcete se dozvědět více o našich řešeních?

Kontaktujte nás