Element Logic vybuduje v Mnichově automatizovaný sklad pro Rohlik Group

Element Logic bude pro německou pobočku Rohlik Group Knuspr.de v Mnichově implementovat řešení automatizovaných skladů pomocí technologie AutoStore. Tento klíčový automatizační prvek pomůže společnosti Knuspr.de až trojnásobně zvýšit produktivitu vychystávání zboží a navýší kapacitu mnichovského skladu o více než 30 procent. V první fázi bude do automatizace investováno přibližně 45 milionů eur, tedy přibližně 1,1 miliardy korun, a v letech 2022–2025 bude do dalších fulfillment center investováno celkem až 400 milionů eur. Jedná se o pokračování investičního trendu Rohlíku jako technologické společnosti s cílem stát se nejlepší a největší evropskou online službou pro rozvoz potravin.

Rohlík Group plánuje investovat do automatizace svých skladů až 10 miliard korun

Technologii pro automatizaci mnichovského skladu Knuspr.de poskytne norský Element Logic, který je předním dodavatelem automatizovaných skladových řešení AutoStore. Ředitel prodeje společnosti Element Logic Germany Michael Kawalier uvádí, že partnerství se společností Rohlik Group, která patří k evropským lídrům v oblasti internetového prodeje potravin, spojuje dva týmy, které si cení nejnovějších technologií i softwarových řešení. A ví, jak je správně využít. Obě společnosti mají podobné myšlení, což je pro úspěšné partnerství a spokojenost zákazníků nezbytností.

AutoStore systém, který Element Logic bude implementovat v mnichovském skladu společnosti Knuspr.de, dokáže až trojnásobně zvýšit produktivitu vychystávání. AutoStore řešení by mělo zároveň zvýšit využití skladové kapacity mnichovského fulfillment centra o více než 30 %.

„On-line supermarkety patřící pod Rohlik Group denně expedují stovky tisíc produktů, což v některých dnech může v souhrnu činit i více než milion položek,“ komentuje Aleš Malucha, ředitel pro automatizaci skupiny Rohlik a dodává: „Automatizace nám zajistí efektivitu, která nám poskytne výhodu v rychlosti a kvalitě dodávek, kterou naši zákazníci očekávají. Nyní začínáme implementovat systém AutoStore v Mnichově, ve Vídni a v Praze budeme instalovat i tzv. ShuttleSystem,“ uzavírá.

šéf automatizace Aleš Malucha, Rohlík Group

AutoStore pro Rohlik Group

Celý koncept AutoStore je vždy navrhován na míru. Unikátní konstrukce pak dovoluje AutoStore řešení přizpůsobit jakémukoliv tvaru a typu skladu. Navržené distribuční centrum Pro zajištění nejlepší kvality výrobků je mnichovské distribuční centrum rozděleno do několika teplotních zón: suché, chlazené a mražené. Automatizace v Knuspr.de pokryje v první fázi suchou zónu, v rámci které se nachází až 10 000 produktů. Pokryje tak 60 % tohoto sortimentu.

„Tato automatizace přináší efektivitu, která poskytuje výhodu z hlediska rychlosti a kvality dodávek,“ komentuje Jindřich Kadeřávek, CEO Element Logic Czech Republic. Dokončení projektu je naplánováno na příští rok.

Technologie AutoStore je založená na skladovacích boxech

AutoStore systém založený na třech komponentech. Souřadnicová mříž (grid), krychlové skladovací zásobníky (biny) a také automatické ovladače (controllery). V souřadnicových mřížích jsou uskladněny zásobníky se skladovým zbožím. Po kolejnicích konstrukce se pohybují skladovací zásobníky, ze kterých pak zboží odebírají roboti na jednotlivých pracovních stanicích. Bezchybný provoz robotů zajišťuje řídící centrum, které zajišťuje řízení provozu jednotlivých robotů a skladovacího systému, plánování úkolů a také koordinuje správné pozice zásobníků a robotů.

 provozní ředitel Björn Christian Wolf, Knuspr

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat