Bergfreunde and Element Logic in the AutoStore warehouse

Elektronická obchodní společnost Bergfreunde sleduje cíle udržitelnosti pomocí intralogistických řešení společnosti Element Logic

Udržitelnost je pro německou společnost Bergfreunde nejvyšší prioritou. To byl jeden z hlavních důvodů, proč se v roce 2016 rozhodla investovat do systému AutoStore. Systém AutoStore, původně navržený pro plochu 1800 m², byl mezitím devětkrát rozšířen odborníkem na logistiku Element Logic, aby dosáhl své současné velikosti 4350 m².

Společnost Bergfreunde nabízí oděvy, obuv, outdoorové vybavení, horolezeckou výstroj a další speciální vybavení zákazníkům po celé Evropě. V roce 2019 dosáhl online maloobchodní prodej více než 100 milionů EUR. Aby bylo možné v současné situaci držet krok s rostoucími požadavky a splnit potřeby a očekávání zákazníků, objednala si společnost Bergfreunde v roce 2020 u společnosti Element Logic tři rozšíření. S postupným zvětšováním mřížky AutoStore byl vytvořen nejen prostor pro další zásobníky, ale také bylo přidáno více portů a robotů pro zvýšení výkonu systému.

„Při prudkém tempu našeho růstu jsme závislí na flexibilním a efektivním úložném systému, proto si společnost Bergfreunde vybrala AutoStore.  Škálovatelnost, efektivita prostoru a vysoký výkon byly pro nás rozhodujícími faktory. Všechna naše očekávání týkající se AutoStore a Element Logic byla více než splněna a nikdy jsme svého rozhodnutí nelitovali,“ říká Ronny Höhn, výkonný ředitel společnosti Bergfreunde.

Po dokončení aktuální expanze bude systém Bergfreunde AutoStore obsahovat 145 000 zásobníků, 125 robotů a 31 ekonomicky optimalizovaných pracovních stanic –tzv. karuselových portů.

„Expanze našeho systému AutoStore nám umožňuje zvládnout mnohem více logistických výkonů na naší stávající podlahové ploše, aniž bychom museli přidávat třikrát nebo čtyřikrát více stavebního prostoru,“ říká Thomas Klein, manažer logistiky ve společnosti Bergfreunde.

Ve skladu společnosti Bergfreunde je již nainstalován nový AutoStore karuselový port 3.0, který je výrazně ergonomičtější než předchozí verze. Společnost Element Logic se jako generální dodavatel nestarala jen o bezproblémovou integraci dalších komponent AutoStore, ale také integrovala dopravní technologii s vlastní řídicí technologií do celého systému. Tato dopravní technologie se v současné době v rámci probíhajícího projektu rozšiřování více než zdvojnásobuje. Rovněž budou k dispozici další automatické stavěčky kartonů, nejnovější technologie etiketování a nejmodernější balicí stroje, které optimálně snižují objem všech kartonových krabic. Celkově to odpovídá 2300 m další dopravní technologie pro kartony.

To znamená, že všechny oblasti jsou redundantně nastavené na celkovou plochu haly 10 800 m².

conveyor technology in AutoStore warehouse
V rámci současné expanze získá Bergfreunde mimo jiné 2300 m další dopravní technologie pro kartony.

 

Sleduje cíle udržitelnosti

Pokud jde o udržitelnost, jedním z cílů, které si společnost Bergfreunde stanovila, je snížení emisí CO2 na balíček 30 procent do roku 2022. AutoStore společnosti Element Logic významně přispívá k dosažení tohoto cíle, protože vyžaduje jen zlomek energie spotřebované klasickými automatizovanými systémy ukládání a načítání. Deset robotů AutoStore ve skutečnosti spotřebuje stejné množství energie jako jeden vysavač a pokaždé, když robot spouští zásobník nebo snižuje svou rychlost, vrací se energie do baterie. Díky svému kompaktnímu designu AutoStore nevyžaduje ani uličky, což znamená, že je třeba osvětlit méně prostoru. Proto Bergfreunde osvětluje pouze třicet procent haly, což má pozitivní vliv na spotřebu energie a emise.

AutoStore robots moving
Po dokončení aktuálního rozšíření bude systém AutoStore v Bergfreunde obsahovat 145 000 zásobníků, 125 robotů a 31 ergonomicky optimalizovaných pracovních stanic.

 

„Společnost Element Logic nás při plánování a implementaci udržitelné logistiky skladu podpořila svými mnohaletými zkušenostmi, které jdou daleko za hranice AutoStore,“ pokračuje Thomas Klein. V rámci současné expanze získá společnost Bergfreunde také Logopak Eco-Labeler, revoluční etiketovací systém, který nepotřebuje pod štítky a produkuje tak podstatně méně odpadu.

Energeticky a prostorově efektivní uzavírací stroje B+ zajistí, že se objem kartonu sníží až o 70 procent, takže postačí menší prostor pro nakládku. Díky tomuto opatření lze snížit objem přepravy o 30 procent, což odpovídá přibližně pěti stům jízd nákladních vozidel ročně. Úplným upuštěním od pneumatik se ušetří ještě více energie a výrazně se sníží hladina hluku na pracovních stanicích.

Společně s Element Logic se společnosti Bergfreunde podařilo podniknout další krok směrem k (větší) udržitelnosti a zároveň zvýšit efektivitu vychystávání objednávek o více než 500 procent. Dodací lhůta od zadání objednávky do předání odesílateli byla navíc snížena na méně než tři hodiny.

Ve špičkách je nyní společnost schopná zpracovat denně přes 15 000 objednávek ve dvou směnách. Celý systém je navržen tak, aby umožňoval ještě větší expanzi, pokud jde o výkon a kapacitu úložiště, a nabízí tak flexibilitu, která je pro budoucí růst společnosti Bergfreunde nezbytná.

 

V rámci současné expanze získá společnost Bergfreunde také Logopak Eco-Labeler, revoluční etiketovací systém, který produkuje podstatně méně odpadu.

Fakta

  • Velikost skladu (AutoStore): 4350 m2
  • Počet zásobníků: 145 000
  • Počet robotů: 125
  • Počet karuselových portů: 31

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat

Chcete se dozvědět více o našich řešeních?

Kontaktujte nás