Element logic skladové řešení

3PL hráč DSV investuje do automatického obchodu

Společnost DSV soustředí centrálu, terminál a sklad v nové budově zaměřené na automatizaci, sídlící v norském Vestby. Řešení AutoStore bude pokrývat manipulaci s drobným zbožím a rostoucí poptávku po elektronickém obchodování.

DSV je globálním hráčem v oblasti dopravy a logistiky se zastoupením ve více než 90 zemích a přibližně 60 000 zaměstnanci po celém světě. Díky mezinárodní síti a mnohaletým zkušenostem může společnost DSV poskytovat služby a řešení po celém světě v oblasti silniční, letecké a námořní dopravy. Pomocí investic do AutoStore společnost DSV významně zefektivní péči o stávající zákazníky a vyjde vstříc rostoucí poptávce po elektronickém obchodování.

Systém byl uveden do provozu na začátku září 2020 a dnes zahrnuje 28 000 zásobníků AutoStore, devět robotů a tři karuselové porty. Společnost DSV si přála systém, který by byl flexibilní, chytrý a snadno škálovatelný podle potřeb koncových zákazníků.

Osvědčený systém

„Chceme být součástí vlny elektronického obchodu; abychom toho dosáhli, musíme investovat do automatizace, která nám poskytne nákladově efektivní řešení. Naše investice šetří místo a nabízí až pětinásobně vyšší účinnost než ruční manipulace. Pro DSV byly v této investici nejdůležitějšími kritérii kvalita, produktivita, flexibilita a cena. Vybrali jsme společnost Element Logic, protože dokázala zvolit osvědčený systém s několika významnými doporučeními. Společnost Element Logic je dodavatel, který si získal naši důvěru v raných fázích procesu a který také porozuměl našemu podnikání a výzvám. Flexibilita a blízkost byly pro nás naprosto zásadní, abychom mohli začít dobře,“ říká Alexander Kaasa, senior manažer pro obchodní rozvoj ve společnosti DSV Solutions.

Fotografie: Knut Wefring, DSV Norge

„Jsme hrdí a těší nás, že se společnost DSV jako jedna z největších logistických a přepravních společností na světě rozhodla investovat do společností Element Logic a AutoStore. Systém AutoStore je díky své flexibilitě a škálovatelnosti velmi vhodný pro společnosti 3PL a jsme přesvědčeni, že to bude mít pozitivní dopad na DSV a jejich zákazníky. Prahová hodnota pro investice do systému AutoStore se stále snižuje a vidíme znatelný nárůst těchto projektů také u malých a středních společností. Společnost DSV se svými odbornými znalostmi v oblasti provozu, v kombinaci s řešením AutoStore a námi poskytovaným softwarem, je dobrá kombinace, která by měla být zajímavá pro ještě více společností – velkých i malých. Těšíme se na dobrou a dlouhodobou spolupráci se společností DSV,“ říká Mats Bjerkaas, výkonný ředitel společnosti Element Logic Norsko.

Zleva na vybraném obrázku: Alexander Kaasa, hlavní manažer pro rozvoj obchodu, DSV Solutions, Morten Kleven, ředitel webu, DSV Solutions, Ulf Erik Kruger Solheim, výkonný ředitel, DSV Solutions.

 

Join our newsletter

Keep up to date, get insights and product updates straight to your inbox.

Sign up

Chcete se dozvědět více o možnostech optimalizace vašeho skladu?

Kontaktujte nás pro více informací