Element logic skladové řešení

3PL hráč DSV investuje do automatického obchodu

Společnost DSV soustředí centrálu, terminál a sklad v nové budově zaměřené na automatizaci, sídlící v norském Vestby. Řešení AutoStore bude pokrývat manipulaci s drobným zbožím a rostoucí poptávku po elektronickém obchodování.

DSV je globálním hráčem v oblasti dopravy a logistiky se zastoupením ve více než 90 zemích a přibližně 60 000 zaměstnanci po celém světě. Díky mezinárodní síti a mnohaletým zkušenostem může společnost DSV poskytovat služby a řešení po celém světě v oblasti silniční, letecké a námořní dopravy. Pomocí investic do AutoStore společnost DSV významně zefektivní péči o stávající zákazníky a vyjde vstříc rostoucí poptávce po elektronickém obchodování.

Systém byl uveden do provozu na začátku září 2020 a dnes zahrnuje 28 000 zásobníků AutoStore, devět robotů a tři karuselové porty. Společnost DSV si přála systém, který by byl flexibilní, chytrý a snadno škálovatelný podle potřeb koncových zákazníků.

Osvědčený systém

„Chceme být součástí vlny elektronického obchodu; abychom toho dosáhli, musíme investovat do automatizace, která nám poskytne nákladově efektivní řešení. Naše investice šetří místo a nabízí až pětinásobně vyšší účinnost než ruční manipulace. Pro DSV byly v této investici nejdůležitějšími kritérii kvalita, produktivita, flexibilita a cena. Vybrali jsme společnost Element Logic, protože dokázala zvolit osvědčený systém s několika významnými doporučeními. Společnost Element Logic je dodavatel, který si získal naši důvěru v raných fázích procesu a který také porozuměl našemu podnikání a výzvám. Flexibilita a blízkost byly pro nás naprosto zásadní, abychom mohli začít dobře,“ říká Alexander Kaasa, senior manažer pro obchodní rozvoj ve společnosti DSV Solutions.

Fotografie: Knut Wefring, DSV Norge

„Jsme hrdí a těší nás, že se společnost DSV jako jedna z největších logistických a přepravních společností na světě rozhodla investovat do společností Element Logic a AutoStore. Systém AutoStore je díky své flexibilitě a škálovatelnosti velmi vhodný pro společnosti 3PL a jsme přesvědčeni, že to bude mít pozitivní dopad na DSV a jejich zákazníky. Prahová hodnota pro investice do systému AutoStore se stále snižuje a vidíme znatelný nárůst těchto projektů také u malých a středních společností. Společnost DSV se svými odbornými znalostmi v oblasti provozu, v kombinaci s řešením AutoStore a námi poskytovaným softwarem, je dobrá kombinace, která by měla být zajímavá pro ještě více společností – velkých i malých. Těšíme se na dobrou a dlouhodobou spolupráci se společností DSV,“ říká Mats Bjerkaas, výkonný ředitel společnosti Element Logic Norsko.

Zleva na vybraném obrázku: Alexander Kaasa, hlavní manažer pro rozvoj obchodu, DSV Solutions, Morten Kleven, ředitel webu, DSV Solutions, Ulf Erik Kruger Solheim, výkonný ředitel, DSV Solutions.

 

Přidejte se k odběratelům našeho newsletteru

Buďte v obraze – dostávejte novinky a informace o produktech přímo do své e-mailové schránky.

Odebírat

Chcete se dozvědět více o možnostech optimalizace vašeho skladu?

Kontaktujte nás pro více informací